Sonumuz kötü olacak

Sakaryalı; maske, mesafe ve temastan kaçınma kurallarını unuttu. 2'lere kadar düşen günlük vaka sayısı 40'lara yükseldi. Bulaşı riski artmaya devam ederse yeniden sert tedbirler alınabilir.

Sonumuz kötü olacak

sakaryayenihaber.com -

Türkiye 1 Haziran'da normalleşme sürecinin 3'üncü aşamasına girdi. İnsanlar eski hayatlarına döndüklerinde karantina günlerini çabucak unuttu. Rehavetin en fazla gözlendiği illerden biri Sakarya. Özellikle Çark Caddesi civarı ile Serdivan Mavi Durak'ta son günlerde maskeler çıktı, yakınlık arttı ve temastan kaçınma olayı tedbirlerin sıkı uygulandığı günlerde kaldı.

KORKUTAN VERİLER
İlimiz normalleşme sürecinin 3'üncü aşamasında eskiye dönüyor fakat bu eski, yıllar öncesi değil yalnızca 1 ay öncesi. Ramazan bayramında 2'ye kadar düşen günlük vaka sayısı bu hareketlilikle birlikte yeniden 40'lara ulaştı. Son 25 günde koronadan 3 kişi vefat ederken ölenlerin sayısı 102 oldu. Bugüne kadar toplam enfekte olan kişi sayısı ise 2 bini geçti.

EN TEHLİKELİ 4 İLÇE
Alınan bilgiye göre "yeni normal" denilen 3 aşama geçtiğimiz bu dönemde şehirde en fazla vaka nüfusu itibariyle Serdivan ve Adapazarı oldu. İftar, akraba, arkadaş gezileri sebebiyle karantina haberlerini aldığımız Erenler, Karasu, Hendek ve Sapanca bu süreçte en fazla yeni vaka tespit edilen 4 ilçe oldu. Bu bölgelerde son dönemde temas sebebiyle 200'den fazla kişi karantinaya alındı.

SAKARYA UNUTTU
Sakarya Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde çalışmaları aralıksız sürdürerek maske, sosyal mesafe ve hijyen konularında uyarılarda bulunmasına rağmen kuralları hiçe sayanlar yüzünden toplum sağlığı tehlikeye giriyor. Yeni normal süreç, sokağa çıkma yasakları ve karantina uygulamalarının kalkmasıyla birlikte iş yerlerini yeniden açıp ekonomik sorunlarını atlatmaya çalışan esnaf, vatandaşın duyarsızlığından oldukça rahatsız. Azim ÇELİK 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2020, 10:39
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 6 ay Önce

Dört aydır evdeyiz. Çıkanlara hastalığı yanlara yazıklar olsun. Allah belanızı versin. Çoluk çocuk sınava girecek stresten öldük. Kurt mu var oturun evinizde. Mecbur olan çıksın. Sürtmeyin sokak sokak. Anamızı görmedik 4 aydır. Bize de yazık. Sizin gibi beyinsizler yüzünden dört duvar arasına tıkıldık kaldık.

Argun günay
Argun günay - 6 ay Önce

Sakarya maske mesafeye uyan olmayınca böyle olur ben ne zaman çarşıya çıksam maske göremiyorum sakaryada

Müge Emir
Müge Emir - 6 ay Önce

Böyle bişey görmedim bizde evde oturuyoruz mecbur kalmadan çıkmıyoruz bu çarkcaddesinde ne var bilmiyorum kudurmuş gibş geziyolar böyle giderse hiç çıkamıyacağız

Birgul  Ceylan
Birgul Ceylan - 6 ay Önce

Boylede yapmaya devam etsinler sonlarini duşunmeden yasasinlar bakalim neler olacak

Osmanlı
Osmanlı - 6 ay Önce

Ne güzel ise başlamıştık.

Birgul  Ceylan
Birgul Ceylan - 6 ay Önce

Adapazarli olarak uzuntu içindeyim boyle olmamali yazik ...

Osman
Osman - 6 ay Önce

Sakarya batının doğusudur.

SIRADAKİ HABER