SP'li Abay'dan "evde kal" çağrısı

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, koronavirüs salgınına karşı alınması gereken sosyal ve ekonomik önlemleri kamuoyu ile paylaşt.

SP'li Abay'dan "evde kal" çağrısı

Basına yaptığı yazılı açıklamada İl Başkanı Abay, koronavirüs salgını süreci ile bu süreçte sosyal ve ekonomik anlamda alınması gereken önlemler ile ilgili partilerinin görüşlerini paylaştı. Ülkemizde ve dünyada ‘Covid-19’ salgınına karşı önemli bir mücadele verildiğini belirterek sözlerine başlayan Abay, bu mücadelede fedakârca görev yapan başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm kamu çalışanlarına teşekkürlerini sunarak, salgın nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlara da Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, tedavileri süren vatandaşlara ise acil şifalar temennisinde bulundu. Abay, birlikte hareket ederek üstesinden gelinecek bu süreçte hayata geçirilecek olan ekonomik önlemlerin, işsizliğin artmamasına, fabrikaların kapanmamasına, esnaf ve sanatkârların uğradıkları zararların telafisine yönelik olması gerektiğini ifade etti. Saadet Partisi  Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, sözlerinin sonunu şu çağrı ile sonlandırdı:
“Devir; derdi bölüşerek azaltma, geliri bölüşerek çoğaltma devridir…”
“Hiçbir insanımızın ve hiçbir canlının bu süreçte mağdur edilmemesi, unutulmaması, aç ve açıkta kalmaması için elimizden gelen gayreti hep birlikte göstermeliyiz. Devlet, vatandaşın derdine derman olmak zorundadır. Çünkü insanımızın dert çekecek takati kalmamıştır. Devir; derdi bölüşerek azaltma, geliri bölüşerek çoğaltma devridir. Bugüne kadar nice badireleri birlikte aştık. Birlikte ağladık, birlikte güldük. İnanıyoruz ki; bu zor günleri de hep birlikte aşacağız. Karamsarlık yok; umut var. Evde kalalım; Sağlıklı olalım.”

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER