Süper bulaştırıcı kadının ailesi haberlerden rahatsız

Akyazı'da birçok kişiye korona virüsü bulaştıran kadının oğlu açıklamalarda bulundu

Süper bulaştırıcı kadının ailesi haberlerden rahatsız

Edinilen bilgilere göre, Akyazı ilçesi Vakıf Mahallesinde H.A. isimli bir kadın, kol ağrısı şikayetiyle Akyazı Devlet Hastanesine başvurmuş, yapılan testler sonucunda H.A'ya korona teşhisi konmuştu. Karantina altına alınan kadın sonrası ekipler, kadının temas ettiği kişileri tespit etmeye çalıştı. Ekiplerin yaptıkları çalışmalar sonucunda kadınla temas halinde olan kişileri tespit etti. Yapılan incelemeler sonucunda 11 kişide pozitif vak'a görülürken, 14 ev ise karantina altına alındı.

Sakarya’daki ilk vak'a da biz değiliz
Pozitif çıkan kadının oğlu Hakan A., yaptığı açıklamada, “Şu an annem ve babam hastanede tedavi altında. Hiç biri solunum cihazına bağlı değil. Bizim test sonuçları pozitif ve negatifliği bugün sonuçlandı. 60 kişiye bulaştırdığı iddia ediliyor. Bulaştırmış olsa herkes de virüs pozitif çıkması lazım. Bizim ailede 4 kişide vak'a görüldü ve tedavi altındalar. Çıkan haberler hatta altında yazılan yorumlar bizi üzmüştür. Korona virüs ülkemizin ve dünyamızın başına belan olan bir virüstür. Yapılan yorumlarla bizi hedef gösterilmesinden derece rahatsızız. Eşim ve çocuklarımla geldik ve onlarında test sonucu negatif çıktı, birazdan hastaneden çıkacaklar. Cenazeye katıldığı denildiği zaman bu rakamlar 60’larla değil, binleri bulması lazım. Cenazeye 3 kişi gitmez herhalde onlarında aileleri falan var. Bu sokakta yaşayan insanların bakkaldan, manavdan, iş yerlerimizden bize bulaşmayacağını nasıl bilebiliriz. Bir insan virüsü bile bile çarşı, pazar dolaşıp yayar mı. Bu hiçbir ahlaka sığmaz. Ben milleti sağ duyuya davet ediyorum. İlk vak'a biz değiliz. Sakarya’daki ilk vak'a da biz değiliz. Annemizin ve ailemizin bu kadar yıpratılmasından üzüntü duyuyoruz. Sağlık ekipleri mükemmel çalışıyor. Bugün test sonuçları çıktı annemden sonra 11 vak'a daha tespit edildi. Bunun 4’ü kendi ailemizden. Biz maddi ve manevi çok yıprandık. Rabbim inşallah bu güzel günlerin rahmetine ülkemizden ve tüm İslam aleminin üzerinden bütün dünyadan da kalkar inşallah” dedi.

İhlas Haber Ajansı

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ben
Ben - 6 ay Önce

rahatsız olacağına ananı babanı karantinada tutsaydın.şimdi senin rahatsızlığın önemli değil milletin rahatsızlığı önemli.birde haklıymış gibi konuşuyorsunuz ya .

Halk
Halk - 6 ay Önce

Nasıl rahatsız oldunuz dimmiii.. Heh anan baban sokak sokak gezerken bizde rahatsız olup 67 gündür evdeyiz ve hiç bir yere çıkmadık. Nasılmış?Biraz da siz rahatsız olun şimdi. Biz 67 gündür büyüklerimizi görmedik senin ananın girmediği delik kalmamış. Rahatsız mış....Hadi oradan..

Yakup kaya
Yakup kaya - 6 ay Önce

SIZ DEGERLI SAKARYALI ABILERIM ABLALARIM KARDESLERIM KIMSE KIMSEYE BILEREK BIRSEYI BULASTIRMAZ VE YAPMAZ HE MADEM BU KADAR YORUM YAPTINIZ YERDEN YERE VURDUNUZ BU ULKEYE VURUSU BUNLAR SOKMADI AMERIKAYA GIDEN YURT DISINDA CIRIT ATIP HIC BIRSEY OLMAMIS GIBI DAVRANANLARA ISYAN EFIN BILEREK POZITIF CIKIPDA KARANTINADAN KACANLARA ISYAN EDIN YARIN SENDE BENDE CIKMAYACAHININDA GARANTISI YOK RABBIM KIMSEYI BUNUNLA IMTAHAN ETMESIN LUTFEN BIZ ELHAM DURILLAH MUSLIMAN BIR ULKEYIZ VE HET SERINDE GUZELLIHINDE ALLAHTAN GELDIGINI BILIRIZ YAPMAYIN SAYGILAR SEVGILER

SIRADAKİ HABER