Tedavi gören Prof. Sağlam konuştu: Hastamda çıktı

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Eski Genel Sekreteri Prof. Hasam Sağlam, virüsün kendisine bulaşma sürecini anlatarak önemli uyarılarda bulundu

Tedavi gören Prof. Sağlam konuştu: Hastamda çıktı

sakaryayenihaber.com-

Azim ÇELİK'in haberi

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Hasan Salih Sağlam yüksek ateş, öksürük ve mide bulantısı şikatetiyle girdiği muayene sonrası tedavi için hastaneye yatırılmıştı. Hastanede bir süre tedavi gören Sağlam'ın bağışıklık sistemi virüse güçlü bir cevap verdi. Şuanda evde olan profesör, yaşadığı süreci Sakarya Yenihaber'e anlattı.
AMELİYA HASTASINDA ÇIKTI
Ameliyat ettiği bir hastada virüs olduğunu ancak bu durumuı bilmediğini söyleyen Sağlam, "Mesafeli durun diyoruz birbirinize insanlara. Vürüsün taşıdığını da bilmiyor bu insanlar. Ben öyle aldım virüsü, farkında bile değildim. Bana tedaviye gelen hastada ve yakınında vardı. Bu hasta da farkında değildi, 2 gün sonra vefat etti. Yakını arkadaşımdı sarıldım. Temas ettiğimizde kuluçka dönemindeydi bilmiyordum, ihmalim sarılmak. Çok dikkat etmeliyiz, evimizde kalalım" dedi.
EN BÜYÜK ÜZÜNTÜM...
Sigara içen ve kronik rahatsızlığı olanları uyaran Prof. Dr Sağlam, Sakaryalılara yaptığı çağrıda şunları söyledi: "Kimse beni merak etmesin. Evimde tedavim sürüyor, en büyük üzüntüm, hastanede arkadaşlarımla çalışamamak. İyiyim, sadece ufak tefek şikayetlerim var. Her enfeksiyon hastasında olduğu gibi vücut karşı koyar. Yaşlı kişiler hastalığı olanlar, öncelikle sigara içenler büyük risk grubunda. Büyük sorun üstlendiklerinin farkında değiller. Bir şey olmaz diyorlar ama başa gelince anlaşılıyor. Bu kişilerde akciğer sorunları çıkıyor, hastalıkta en çok bunları öldürüyor. Lütfen bu hataları yapmayın, çok dikkatli olun"

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 15:39
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadık Canli
Sadık Canli - 6 ay Önce

Aman hocam Allah sağlık sıhhat versin. Duyduk üzüldük. En kısa zamanda görevinizde dönmeniz dileğiyle. Selamlar saygılar..

SIRADAKİ HABER