Tedbir, endişe yok!.. Sıcağı görünce soluğu caddelerde aldılar!

Koronavirüs salgını nedeniyle zorunlu olmadıkça evinizden çıkmayın uyarıları yapılsa da, sıcak havanın etkili olduğu ilimizde merkezi caddelerde yoğunluk yaşanıyor 

Tedbir, endişe yok!.. Sıcağı görünce soluğu caddelerde aldılar!

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK'in haberi
Çin'den başlayan ve tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ne yazık ki ülkemizde de hızla yayılıyor. 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dün akşam açıkladığı verilere göre pozitif vaka sayısının 670 olduğu ülkemizde hayatını kaybedenlerin sayısı ise 9 oldu. 

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere devletin tüm yetkilileri ve uzmanlar 'zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmayın' uyarıları yapsa da vatandaş bu uyarılara pek kulak asmıyor. 

SICAK HAVA YOĞUNLUĞU
Çok sayıda mağazanın kendi insiyatifiyle faaliyetlerine geçici olarak ara verdiği şehirdeki caddelerde öğle saatlerinde ciddi bir yoğunluk yaşandı. 
Hava sıcaklığının 20 dereceye kadar yükseldiği saatlerde başta Çark Caddesi olmak üzere, Dar Sokak ve Atatürk Bulvarı ile meydan ve parklarda kalabalıkların oluştuğu gözlendi. Hafta içi nispeten sakin olan caddelerdeki bu görüntüde, vatandaşların hafta sonu izninde olması da etkili oldu. 

TEDBİR YOK, YAŞLILAR SOKAKTA 
Vatandaşın başlıca tedbirler olan eldiven ve maskeler de olmaksızın gezdiği sokaklarda, riskli grup olarak adlandırılan yaşlıların da hayli fazla olması dikkat çekti. 

Televizyonlarda ve sosyal medyada sıklıkla gündeme getirilen 'sokağa çıkma yasağı' henüz hükümet tarafından uygulanmasa da vatandaşların konuyu ciddiye alarak zorunlu olmadıkça evlerinde kalmaları ve tedbirlere uymaları tavsiye ediliyor. 


 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 20:20
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER