Toyota'dan sağlık sektörüne büyük destek! 

Toyota Türkiye, koronavirüs salgınıyla mücadele eden sağlık kuruluşları ve çalışanlarına önemli desteklerde bulundu 

Toyota'dan sağlık sektörüne büyük destek! 

sakaryayenihaber.com - 
Sakarya'nın Arifiye İlçesindeki fabrikasından dünyaya otomotiv ihraç eden Toyota Türkiye, koronavirüs salgını sürecinde sağlık sektörüne önemli desteklerde bulunuyor. 
Firma, sağlık kurumları ve çalışanlarına yönelik desteklerini çalışanlarıyla da düzenli olarak paylaşıyor. 
Otomotiv devi bu süreçte, Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü'ne 30 bin adet tekstil maske ile 7 bin 500 adet siperlikli maske temin etti. 

Koronavirüsün tespitinde önemli olan biyolojik test kabinlerinden de Sakarya'daki hastanelere 8 adet, İstanbul'daki  İstanbul Gaziosmanpaşa Araştırma Hastanesi'ne 2 adet ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesine 3 adet verildi. 

Toyota, Sakarya'da pandemi hastanesi olarak ilan edilen Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne (SAÜEAH) 4 adet solunum cihazı bağışı da yaptı. 

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye CEO'su ve Genel Müdürü toshihiko Kudo çalışanlara ayrıca şu mesajı gönderdi: 

"TMMT olarak, COVID-19’in yayılmasını önlemek ve enfekte olmuş hastaları teşhis ve tedavi etmek için durup dinlenmeden çalışan, gece gündüz çaba gösteren ulusal ve yerel yönetim de dahil olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına yürekten teşekkür ederiz.
İçinde olduğumuz bu süreçte lütfen ve muhakkak evlerinizde kalarak, sosyal izolasyonu sağlayınız. Bu salgının durması için yapabileceğimiz en önemli katkı bu olacaktır."

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2020, 12:45
banner3
YORUM EKLE