Türkiye'de mutasyonun görüldüğü iller!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün akşam mutasyonlu koronavirüsün Türkiye'de 15 kişide görüldüğünü açıklamıştı. Türkiye'deki mutasyonlu koronavirüs hastası 15 kişiden birinin Balıkesir’in Edremit ilçesinde karantina altına alındığı öğrenildi. Öte yandan mutasyona uğramış virüsün İngiltere'den ilk olarak İstanbul'a gelen, daha sonra Gaziantep’e giden 2 kişide görüldüğü açıklandı.

Türkiye'de mutasyonun görüldüğü iller!

Türkiye'ye İngiltere'den gelen mutasyonlu koronavirüs hastası 15 kişiden birinin Balıkesir’in Edremit ilçesinde karantina altına alındığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, İngiltere’den hava yolu ile gelen bir kişide havalimanında yapılan tarama testi sonrasında mutasyona uğramış koronavirüs çıktığı bilgisinin alınması üzerine Balıkesir’in Edremit ilçesindeki evinde karantina altına alındı. Mutasyona uğramış koronavirüs taşıyıcısı olduğu tespit edilen kişide semptomların hafif olduğu, evinde karantina altında tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Karantina altına alınan evde yaşayan diğer kişilerin yapılan testlerinin ise negatif çıktı.

Gaziantep'te, mutasyona uğramış koronavirüs hastası 2 kişi, evlerinde karantina altında tutuluyor. İngiltere'den geldikten sonra yapılan testlerinde mutasyona uğramış koronavirüs tespit edilen ve evlerinde karantinaya alınan 2 kişinin yakından takibi yapılıyor.

Kimlikleri açıklanmayan ve mutasyonlu virüs taşıyan kişilerin İngiltere'den ilk olarak İstanbul'a geldikleri ardından ise Gaziantep'e döndükleri belirlendi. Filyasyon ekipleri tarafından kente geldikleri andan testleri yapılan bu kişilerin, virüs saptanmasının ardından karantinaya alındıkları belirtildi.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necdet yiğit
Necdet yiğit - 3 hafta Önce

İki kişi tamamda 13 kişi hangi şehirde bunları hemen karantinaya alın sayın bakanım düzelmeye giderken tekrardan bulaş yaşamıyalım.

cenk kaygusuz
cenk kaygusuz - 3 hafta Önce

Lanet korana uydurması bitsin artık korana diye bişey var ama uygulama yaparsak bişey olmaz amma uzattılar ama