Türkiye'nin normal hayatına dönüşü için tarih verdi

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görevli enfeksiyon uzmanı Prof. Dr. Hüsnü Pullukçu Türkiye'de normale dönüş için tarih verdi

Türkiye'nin normal hayatına dönüşü için tarih verdi

GENÇLER HASTA

Ege Üniversitesi'nde görev yapan Enfeksiyon Hastalıkları Ana bilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Hüsnü Pullukçu, koronavirüste gelinen durumu değerlendirdi.

Prof. Pullukçu, ülkede korona şikayetiyle tedavi altına alınan hastaların yüzde 90'ının 25 ile 50 yaşları arasında olduğunu ifade etti. İyileşme hızının hastalığın genç grupta görülmesiyle doğrudan ilgisi olduğunu ifade eden Pullukçu, gençlere ve yaşlılara "çok dikkat edin" uyarısında bulundu.

MAYIS AYI SONU

Sosyal mesafe ve korunmaya dikkat çeken Pullukçu, Türkiye'nin bu şekidle devam edilmesi halinde Mayıs ayında normal hayata geri dönebileceğini kaydetti. 

Pullukçu şöyle dedi:  Genç grup aynı zamanda iyileşme hızı yüksek olan grup. İki hafta içinde bitiyor ve iyileştiklerini rapor edebiliyoruz. Bu süre yaşlı ve riskli olan grupta uzayabiliyor. Ayakta olanlar var, aslında onları da saymak lazım. Testlerini bilmediğimiz için pek sayamıyoruz. Bir sürü insan bu hastalığı belki de hiçbir belirti olmadan ayakta geçiriyor.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER