Türkiye riske göre bölündü, Sakarya o gruba girdi!

Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinde yayınladığı "Türkiye Enfeksiyon Risk Haritası" tablosunda 4 risk grubu arasında "orta yüksek" risk grubu arasında yer aldı

Türkiye riske göre bölündü, Sakarya o gruba girdi!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı kritik açıklamalar sonrası korona salgınıyle ilgili sürecin adeta seyri değişti. Bu açıklamalar sonrası, yeni planlamalar yapıldı. Sağlık Bakanlığı, riskli grupların üzerinde hassasiyet oluşturulabilmesi ve bölgesel bazda çalışmaların başlatılması için bir harita oluşturdu. "Türkiye Enfeksiyon Risk Haritası" başlığıyla bakanlığın internet sitesinde yayınlanan bu harita, iller bazında vaka sayısı ve bulaşı seviyesine göre belirlenen risk miktarını gösterdi. Harita üzerinde Sakarya'nın yer aldığı bölüm ise turuncu renk ile işaretlendi. Pek çok vatandaşımız ise ilimizin yer aldığı bölümle ilgili detaylarını merak ediyordu. Edinilen bilgiye göre, haritada yer verilen renkler haftalık vaka sayısına göre belirlendi. Türkiye, harita üzerinde 4'e bölündü. Bu gruplar kırmızı, turuncu, sarı ve yeşil renklerle anlatıldı. Kırmızı yüksek risk, turuncu orta yüksek risk, sarı orta risk, yeşil ise düşük risk bölümünde yer aldı. Sakarya bu gruplar arasında turuncu renkle "orta yüksek" riskli iller arasına yerleşti. Bölgesel çalışmalar için bu harita büyük önem taşıyor. 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2021, 22:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
ERDEM AZDER
ERDEM AZDER - 2 hafta Önce

İlce bazında düşünürsek Cuma günü saat 17 de Adapazarı karasu yolundaki lere bakmanız yeterli.Karasuya kadar otomobil plakaları 34,41,06 .Cuma akşamı her yerden göç alıyoruztabiki hastalıkla birlkte.Selamlar.

S.
S. - 2 hafta Önce

nesi sarı? Sarı değil turuncu işaretlenmişiz