Türkiye’de ilk aşı denemesi yapıldı… Sonuç başarılı!

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, aşıyı ilk kez hayvanlar üzerinde denediklerini ve olumlu dönüş aldıklarını söyledi.

Türkiye’de ilk aşı denemesi yapıldı… Sonuç başarılı!

Koronavirüs salgını tüm dünyayada ürkütücü sonuçlar oluşmasına neden olurken Türkiye’de aşı ve ilaç tedavisi için çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, aşıyı ilk kez hayvanlar üzerinde denediklerini ve olumlu dönüş aldıklarını söyledi.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, "Koronavirüs aşısı, hayvanlarda antikor cevabı oluşturdu, şimdi sıra bu cevap hastalıktan koruyacak mı ona bakmada" ifadelerini kullandı.

Ayrıca Prof. Dr. Kara, "İyi bir haber, küçük bir bant üzerindeki mikro-iğneler ile, koronovirüsün hücreye tutunmasını sağlayan kısmını, savunma sistemine tanıtıp, koruyucu antikor geliştirmeyi amaçlayan aşı, hayvanlarda antikor cevabı oluşturdu, şimdi sıra bu cevap hastalıktan koruyacak mı ona bakmada" ifadelerini kullandı.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şevket Keskin
Şevket Keskin - 6 ay Önce

Niye ki masum hayvanlar üzerinde deniyorsunuz. Masum hayvanları insanların çıkarları için kullanıyorsunuz. Cezaevlerinde onlarca küçük yaştaki çocuklara tecavüz,sarkıntılık,taciz yapanlar varken. Deneyin bunların üzerinde.

SIRADAKİ HABER