Ücretsiz maske olayı kaosa döndü! 

Ücretsiz maskelerin eczanelerden dağıtılması uygulaması Sakarya'da da başladı. Ancak uygulama hakkında net açıklama yapılmaması ve ilk gün yaşananlar kaosa neden oldu 

Ücretsiz maske olayı kaosa döndü! 

sakaryayenihaber.com - 
Koronavirüs salgınıyla ilgili tedbirler almaya devam eden hükümet, vatandaşa PTT aracılığıyla ücretsiz maske dağıtılacağını ve eczanelerde maske satışının yasaklandığını açıkladı. 
İlk önce PTT üzerinden başlatılan başvurular daha sonra e-devlet'e yönlendirildi. Buraya başvuranlara her hafta 1 paket (5 adet) maske dağıtılacağı açıklandı. 

ÖNCE 4 İLÇEDE BAŞLADI 
Hükümet daha sonra ücretsiz maskelerin eczaneler aracılığıyla dağıtılacağını açıkladı. Sakarya Eczacı Odası da Salı günü bir açıklama yaparak  uygulamanın Çarşamba günü başlayacağını duyurdu. 
Uygulama dün Adapazarı, Serdivan, Erenler ve Arifiye ilçelerinde başlarken diğer ilçelerdeki dağıtımının bugünden itibaren başlayacağı duyuruldu.  

MASKELER YETMEDİ 
Sağlık Bakanlığı'nca temin edilen maskeler bu dört ilçedeki eczanelere 500'er adet olarak dağıtıldı. Eczanelere, her hafta 500'er maske verileceği bildirildi. 
Buna rağmen, gün içinde bazı eczanelere 500'er tane daha maske gönderildi. 
Sağlık Bakanlığı'ndan cep telefonuna kod gönderilen vatandaşlar eczanelerden maskelerini almaya başladı. 
Ve uygulamanın ilk günü henüz sonlanmadan bir çok eczanede maskeler tükendi. 

E-DEVLETE BAŞVURANLARA DA MESAJ GELDİ 
Sakarya Eczacı Odası'ndan yapılan açıklamada, "E-devlet sisteminden talep edilen maskeler, eczaneler tarafından değil, PTT vasıtası ile evlere ulaştırılacaktır" dense de, başvurusunu bu şekilde yapanlara da Sağlık Bakanlığından eczane kodu gönderildi. 
Bakanlık ve ilgili kurumlardan da bu konuyu netleştiren bir açıklama gelmemesi belirsizliğe yol açtı. Kaan GÜMÜŞEL

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2020, 08:54
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erhan karagül
Erhan karagül - 4 ay Önce

Bu maskeleri eczanelerde 1 tl karsiliğinda herkese istedi kadar satabilirler arrkadas bedava bise istemioruz ama uygun fiyata istioruzz alamyanada biz aliriz devlet şu maskeyi ucretli satsin eczanelerden

Metin
Metin - 4 ay Önce

Kaos falan yok gayet rahat bi şekilde alınıyor her yerde eczane var niye insanları yanlış yönlendiriyısunuzki

Oğuzhan köse
Oğuzhan köse - 4 ay Önce

Kaos falan yok arkadaşlar neden bu şekilde insanlar yanlış yönlendiriliyor kod geldi yanlız uetmeyen eczaneler bunu cani fönülden söylüyorlar ve nezaman geliceğinide söylüyor bu yani bunun adı kaos değil

SIRADAKİ HABER