Vali açıkladı... İşte Sakarya'daki vaka oranı!

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, koronavirüsün Sakarya'daki yayılma hızı ve hastanelerdeki duruma ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı 

Vali açıkladı... İşte Sakarya'daki vaka oranı!

sakaryayenihaber.com - 
Azim ÇELİK bildiriyor 

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Üniversitesi'nin (SAÜ) resmi youtube hesabından canlı yayınlanan ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel'in sunduğu programa katıldı. 
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında Sakarya'da yaşananları kısaca değerlendiren Vali Nayir, dikkat çeken açıklamalar yaptı. 
YATAK SAYISI TEDİRGİN ETTİ 
Sürecin başında şehirdeki hastanelerdeki yatak sayılarıyla ilgili tedirginlikleri olduğunu kaydeden Vali Nayir, vaka artış hızının sürecin başında yüzde 70'lere kadar çıktığını söyledi. 

ARTIK HIZI ÇOK DÜŞTÜ 
Vali Nayir'in konuya ilişkin; "Sakaryamız'da yatak konusunda geride olduğumuzu söylüyorduk yeni yatak ve ünitelerin olması gerektiğini söylüyorduk. Artışlar yüzde 60 - 70'ler seviyesindeydi ve rakamlar büyüyerek gidiyordu. Her bir sonraki ve önceki güne baktık yatak konusunda sıkıntı çekeceğimizi düşündük zorlayıcı olduk. Son 10 günde artışlarda yüzde 10 ve hatta yüzde 2'lik bir durumda artışlar küçülerek devam ediyor. Dünle bugün arasında yüzde 0.8'lik fark var. Taburcu ettiğimiz hastalar oldu yatak sıkıntısı çekmedik" dedi. 

SAKARYA ÖRNEK GÖSTERİLDİ 
Vali Nayir, hastalığın tedavisiyle ilgili Sakarya'da dikkat çeken çalışmalar olduğunu kaydederken de; "Bulaşı engellemek için çok güzel çalışmalar yaptık. Daha fazla yayılımı önledik. Tedavi konusunda türkiyeye örnek oldu Sakarya ve örnek gösterildik. Arkadaşlarımız canlarını ortaya koyarak çalıştı. Sağlığı sıkıntıda olan hiçbir sağlık çalışanımız yok. İyileşen hastalardan da beklentimiz plazma tedavisinde bize kan vererek destek vermelerini bekliyoruz" ifadelerini kullandı. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2020, 16:28
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER