Vali Kaldırım'dan bayram için kritik uyarı!

Sakarya’daki günlük koronavirüs vaka sayısının 5-10 arasında seyrettiğini söyleyen Vali Çetin Oktay Kaldırım, Kurban Bayramı’na dikkat çekerek toplu bayramlaşma ve toplu bir araya gelinmekten kaçınılması gerektiğini söyledi. 

Vali Kaldırım'dan bayram için kritik uyarı!

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK

Vali Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya’daki son korona verileri ile ilgili bilgi verdi. Günlük 5-10 vakanın görüldüğünü söyleyen Vali Kaldırım, Kurban Bayramı’na dikkat çekerek gösterilen hassasiyetin devam ettirilmesi gerektiğini belirtti. Sakarya’nın diğer Büyükşehirler arasında iyi bir durumda olduğunu vurgulayan Vali Kaldırım, “Sakarya’mız vaka sayıları açısından iyi durumda. Ancak sürdürdüğümüz tedbirleri bayramda da devam ettirmeliyiz. Toplu bayramlaşmalardan, toplu bir araya gelmekten kaçınmalıyız” diye konuştu. 

‘TEYAKKUZDAYIZ’

Şehir genelinde her türlü tedbirleri aldıklarını belirten Vali Kaldırım, “Bayramlaşmadan kurban kesimlerine kadar şehirde her türlü önlemimizi aldık. A’dan Z’ye tüm kurumlarımızla teyakkuza geçtik. Vatandaşlarımızın da hassas davranması gerekiyor. Durumumuz iyi olsa da yine de dikkatli olmalıyız. Bayramlaşma için iletişim araçlarını kullanalım, uzaktan bayramlaşalım. Türkiye’de bulaş durumuna baktığımız zaman taziyeden, bayramlaşmadan sonra vakalar artıyor. Sakarya’ya dışarıdan gelenler ve burada yaşayan insanlar için ne kadar tedbir alsak da kişilerin hassas davranması gerekiyor” dedi. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 01:03
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER