Vali Kaldırım'dan Sakarya'ya kritik korona uyarısı!

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, şehirde vakaların artışı konusunda en büyük etken olan aile, akraba ve arkadaş buluşmalarına ara verilmesi gerektiğini belirterek,"Vatandaşımızdan hassasiyet bekliyoruz" uyarısında bulundu.

Vali Kaldırım'dan Sakarya'ya kritik korona uyarısı!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

Sakarya, koronavirüsle mücadele konusunda hassas bir süreçten geçiyor. 2 ay önce 50'ye kadar gerileyen günlük vaka sayısı, açıklanan son tabloya göre yeniden 110'lara yükseldi. Yapılan araştırmaya göre, şehirdeki bu artışta en büyük etken aile, akraba ve arkadaş görüşmeleri oldu. Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, gelinen son durumla ilgili sakaryayenihaber.com'a konuştu. 

VALİ KALDIRIM: AİLE, KOMŞU ZİYARETLERİNNE ARA VERELİM
Sakarya Yenihaber'e Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, sayıların azaltılması "Aile ve komşu ziyaretlerine ara verin" çağrısı yaparak şöyle dedi: "Şehirde salgınla mücadele çalışmalarınız aralıksız devam ediyor. Denetimlerimiz hiç aksamadan artarak sürüyor.  Vatandaşlarımızdan daha fazla hassasiyet bekliyoruz.  1500’lü rakamlardan 100’lü rakamlara gelmek önemli. Ama daha çok tedbirle sayıyı daha aşağılara çekmemiz lazım. Vatandaşlarımızın özellikle aile, komşu ziyaretleri ve ev buluşmalarına ara vermesi lazım. En büyük bulaş kaynağı bunlar. Yoğun ve fedakarca çalışan sağlık çalışanlarımıza ve kamu personelimize teşekkür ediyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2021, 16:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eyüp
Eyüp - 2 hafta Önce

Sayın vali lütfen valiler olarak ortak karar alın miting kongereleri iptal edin

Sakaryalı vatandas
Sakaryalı vatandas - 2 hafta Önce

Sakarya'da dolmuslarda millet dip dibe ve ayakta yolcu utanmadan soferler oturanin kucaginada yolcu alacakar herkez yolculuk boyunca aynı havayı soluyarak bitmez bu vurus