Vali Kaldırım, eleştirilere cevap verdi: Biraz sabır

Artan kovid-19 vaka ve vefat sayıları nedeniyle Çark Caddesi ve bağlı sokaklarına getirilen HES kodu zorunluluğu uygulamasıyla ilgili konuşan Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, esnaftan sabır ve anlayış istedi

Vali Kaldırım, eleştirilere cevap verdi: Biraz sabır

UYGUN BULUNMAMIŞTI 
Geçtiğimiz günlerde Sakarya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla Çark Caddesi ve bağlı sokaklara girişlerde HES kodu uygulaması zorunluluğu getirilmişti. Bazı cadde esnafları uygulamadan memnun olduğunu dile getirirken Çark Caddesi Esnaf ve İşadamları Derneği (CADDER) ise kendilerine sorulmadan hayata geçirilen uygulamanın doğru bir karar olmadığını söylemişti.   

‘ESNAF BAŞIMIZIN TACI’
Konu ile ilgili Sakarya Yenihaber’den Azim Çelik'e değerlendirmede bulunan Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, esnaftan sabır ve anlayış istedi. Vali Kaldırım, “Alınan her tedbir birilerini mutlaka etkiliyor ama bu süreci en sağlıklı şekilde atlatabilmemiz için herkesin sabırlı ve anlayışlı olması gerekiyor. Uygulamaya konulan tedbirler herkesin iyiliği için. Çark Caddesi’ndeki tedbir, temaslı ve karantinadan kaçanları tespit etmek ve caddeye girişlerini engellemek için getirildi. Normal vatandaşın girişini engellemiyoruz. Bu aslında esnafın lehine olan bir durum. Aynı uygulamayı AVM’lerde de yapıyoruz. Esnaflarımızın hepsi başımızın tacı” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2020, 15:14
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğrucu
Doğrucu - 2 ay Önce

Sağlığımız her şeyden önemlidir. Kurul en doğru kararı almıştır.

Esnaf
Esnaf - 2 ay Önce

ESNAF Ekonominin belkemiği, toplumun aynası, şehirlerin süsüdür,zor günlerin dostudur.