Vali Kaldırım koronada son durumu anlattı!

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, ilimizin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın elindeki ‘tehlikeli iller’ listesinde olmadığını söyledi. İyi gidişin tedbirle süreceğini belirten Kaldırım, “Sakarya iyi noktada. Lütfen dikkate alınsın, başarıyı el birliğiyle sürdürelim. Kul hakkına girmek istemiyorsak sorumluluk almalıyız” dedi

Vali Kaldırım koronada son durumu anlattı!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

‘RİSKLİ İLLER ARASINDA DEĞİLİZ’

Vali Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya’nın son koronavirüs durumu ile pandemi kapsamında yürütülen çalışmaları değerlendirdi. Sakarya’nın riskli iller arasında yer almadığını dile getiren Vali Kaldırım, “Şehirde dönemsel artış eğilimleri görülebiliyor. Biz işi çok sıkı tutuyoruz, sıkı tedbirler alıyoruz, vatandaşımızdan da sıkı tutmasını istiyoruz. Sayın bakanımız da riskli illeri tabloyla gösterdi. Biz bu iller arasında değiliz. Sakarya pandemiyle mücadelede en başarılı 15 il içinde yer alıyor. Biz işimizi sıkı tutmaya, sıkı tedbir ve denetimlere devam edeceğiz. Vatandaşımızdan isteğimiz, tedbirlere harfiyen uymaları” şeklinde konuştu.  

‘FABRİKALARA MÜDAHALE ETTİK’

Şehirde 10’a yakın fabrikada 1 haftada 250’den fazla vaka tespit edilmesiyle ilgili konuşan Vali Kaldırım, “Sakarya’daki fabrikalar son günlerde vaka tespitleriyle gündeme geldi. Bu duruma da hızlı bir şekilde müdahale ettik. Fabrika yetkilileriyle görüşüyoruz, üretimi aksatmadan tüm fabrikalarda sıkı tedbirler aldık, hepsi denetim altında. İl olarak ülke genelindeki tabloya baktığımızda gerçekten iyi bir noktadayız. Göreve geldiğim günden beri sağlık ordumuzla, kamu kurumlarımızla, yerel yöneticilerimizle, sivil toplum örgütleri ve muhtarlarımızla tedbirleri sıkı şekilde uyguladık, karşılığını da aldık” dedi.

‘KUL HAKKINA GİRMEYELİM’

Yakalanan başarının el birliğiyle sürmesini isteyen Kaldırım son olarak tedbir uyarısında bulunarak, “Eğer daha sağlıklı ve güzel günlere ulaşmak, kul hakkına girmek istemiyorsak sorumluk alıp gerekeni yapmalıyız. Şehirde toplu buluşmaları, bir arada yapılan etkinlikleri büyük ölçüde azalttık. Maske, mesafe ve hijyen kuralına dikkat edersek virüsün karşısında güçlü şekilde durabiliriz. Vatandaşımız kapalı ortamda ve sokakta maskesini taksın, mesafesini korusun istiyoruz. Lütfen bu uyarımızı hassasiyetle dikkate alsınlar ve yakaladığımız bu başarıyı el birliğiyle sürdürelim” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 10:04
banner3
YORUM EKLE