Vali Nayir'den flaş açıklama: Sayılar malesef artıyor

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, karantinanın sürdüğü KYK'ların önünde yaptığı konuşmada Sakarya'da sayıların arttığını ancak buna rağmen vatandaşın misafir ağırlamayı sürdürdüğünü belirterek,"Bir zincir en çürük halkası kadar sağlamdır. Sayılar artıyor, maalesef insanımızda akşam misafir ilişkileri devam ediyor. Bunu kaldırmak lazım." dedi.

Vali Nayir'den flaş açıklama: Sayılar malesef artıyor

sakaryayenihaber.com-

Azim ÇELİK'in haberi

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, karantinanın sürdüğü Sakarya Üniversitesi'ndeki Arif Nihat Asya Yurdu'nda 14 günlük karantina süresi biten kaymakam adaylarının ayrılışlarını takip eden Vali Nayir, şehirdeki son durumla ilgili flaş açıklamalarda bulundu.
BİN 885 KİŞİ MİSAFİR ETTİK
Sakarya'daki yurtlarda şu ana kadar bin 885 kişiyi ağırladıklarını belirten Vali Nayir, bu kişilerden bin 769'nun 77 farklı ile bu hafta içi gönderileceğini söyledi. Sakarya'da sayıların artmaya devam ettiğini belirten Vali Nayir, vatandaşın buna rağmen akşamları misafir ağırlamaya devam ettiğini kaydederek ciddi uyarılarda bulundu.
SAYI ARTIYOR
Valir şöyle konuştu: "Malesef sayılar artmaya devam ediyor. Aldığımız tedbirler çok önemli. Bir zincir en çürük halkası kadar sağlamdır. Okulları boşaltırsınız, camileri boşaltırsınız ama pazarda tedbir almazsanız, sokakta tedbir almazsanız yine yayılmaya devam eder. Maalesef görüyorum ki insanımızda akşam misafir ilişkileri devam ediyor. Bunu kaldırmak lazım. Her insanın evinde odasında izolasyon yapması lazım."
İNSANLAR FARK EDEMEDİ, KUL HAKKI VAR
İnsanların bunu hala fark edemediğine dikkat çeken Vali Nayir, "İnsanımız bunu tüm tedbirlere rağmen fark edemedi. Artık tedbir zamanı geçti, ceza zamanı başladı. Emniyetimiz, jandarmamız, zabıtamız dünden itibaren yoğun bir şekilde cezalara da başladı. Dolayısıyla biz bu süreci ancak birbirimizden uzak olarak tamamlamamız lazım ki yayılmayı daha da azaltalım. İşin içinde kul hakkı var. Dikkatsizlik yüzünden birinin hastalanmasına sebep oluyorsak kul hakkı var." dedi. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 20:11
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Birisi
Birisi - 7 ay Önce

Özel sektör de fabrikalarda hiç tedbir yok, çalışan olarak söylüyorum. Denetim de yok, bu virüs böyle bitmez

Hatun baş
Hatun baş - 7 ay Önce

İlk baştan beri insanlar kul hakkından korsaydı bu duruma düşmezdik

Adil Adiloğlu
Adil Adiloğlu - 7 ay Önce

Hala idari izinli personeller sokaklarda geziyor. Bunları çalıştırsak daha tehlikesiz olur. Ormaniye bölge müdürl çalışanları çok geziyor. Kronik hastalığı olmadan idari izin kullananlara dikkat

Enhar
Enhar - 7 ay Önce

Fabrikaları kapatın insanlar mecburen calısıyor

Enhar tavlı
Enhar tavlı - 7 ay Önce

Fabrikaları kapatın insan lar mecburen calısıyor

SIRADAKİ HABER