Vali Sakarya için konuştu: Günlük sayılarda değişim...

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, alınan yeni tedbirlerle vaka sayısının aşağı doğru düştüğünü belirterek,"Bu sıkıntılı süreci hep birlikte aşacağız" ifadelerini kullandı

Vali Sakarya için konuştu: Günlük sayılarda değişim...


SAKARYAYENİHABER.COM*

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, şehirde virüsle mücadele konusunda gelinen noktayı anlattı.Vali Kaldırım, alınan yeni kararlarla birlikte vaka sayısının aşağı doğru düşmeye başladığını belirterek vatandaşlara "Biraz daha sabır" mesajı verdi. yenihaber.com editörüne konuşan Kaldırım,"Bu sıkıntılı süreci hep birlikte atlatacağız" ifadelerini kullandı

Kaldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

*Alınan her tedbir birilerini, bazı kesimleri hiç arzu etmesekte mutlaka etkiliyor ama bu süreci en sağlıklı şekilde atlatabilmemiz için herkesin sabırlı ve anlayışlı olması gerekiyor. Burada topyekün bir seferberlik halinde sağlığımız için mücadele veriyoruz. 

*Ne kadar iyi tedbir alır ve bu tedbirlere ne kadar sıkı bir şekilde uyarsak o kadar başarılı olur ve bu sıkıntılı süreci o kadar hızlı atlatırız. Aldığımız sıkı tedbirlerin sonucunu da olumlu bir şekilde günlük vaka rakamlarının aşağı inmesinden görüyoruz.

*Uygulamaya konulan tedbirler herkesin iyiliği için. Çark Caddesi’ndeki tedbir, temaslı ve karantinadan kaçanları tespit etmek ve caddeye girişlerini engellemek için getirildi. Normal vatandaşın girişini engellemiyoruz. Bu aslında esnafın lehine olan bir durum. 

*Aynı uygulamayı kalabalık olan ozar yerleri ve AVM’lerde de yapıyoruz. Esnaflarımızın hepsi başımızın tacı, onların kıymeti bizim nezdinizde apayrı. Sabırla hep birlikte başarıp bu sıkıntılı süreci atlatacağız inşallah.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 15:20
banner3
YORUM EKLE