Vali talimat verdi: Her yerde denetim var

Sakarya'da koronavirüs vaka sayısı patladı... Vali Kaldırım'ın talimatıyla şehrin dört bir yanında denetim yapılıyor 

Vali talimat verdi: Her yerde denetim var

sakaryayenihaber.com - 
Sakarya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarında önlenemez bir yükseliş yaşanıyor. 
Sağlık kuruluşlarında yapılan testlerde bir günlük pozitif sayısı 1500'leri buldu.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, virüsün yayılma grafiğinin düşürülmesi için denetim talimatı verdi. 
Sakarya'nın tüm ilçelerinde kaymakamlar, belediye yöneticileri ve kolluk kuvvetlerinin katılımıyla sıkı denetim başladı. 
Pazar yerleri, toplu taşıma ve servis araçları, okul çevreleri ve halkın yoğun olduğu sokak ve caddelerde maske, mesafe ve hijyen denetimleri yapılıyor. 
Denetimlerle ilgili bilgiler Sakarya Valiliği'nin sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor.

VATANDAŞA SESLENDİ

En önemli gündemimizin salgınla mücadele olduğunu ve bu konuda denetimleri iki katına çıkardıklarını söyleyen Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Salgınla mücadelede seferberlik başlattık. Yaza nispetle oldukça riskli olan kış aylarına girmiş olduk. Kapalı alanlarda virüsün yayılım alanı daha genişleyecek. Kış mevsimi koronavirüs için en çok dikkat edilmesi gereken aylar olacak. COVID-19'a dönük koruyucu aşı henüz bulunamadı. Salgınla mücadelenin şu anda tek ilacı tedbirlere uyma, kişisel önlemeleri alıp hastalığa yakalanmama. Salgınla mücadelede tüm kurumlarımız fedakarca 7/24 görev yapıyor. Bizim de bireysel olarak tedbirlere sıkı sıkıya riayet ederek onlara bu durumda yardımcı olmamız gerekiyor. Gelin Sakarya olarak, bütün vatandaşlarımız el ele vererek bir seferberlik ruhuyla hareket edelim, bu salgını yenelim. Bu ciddi bir sorumluluk olduğu gibi aynı zamanda kul hakkıdır” dedi.
Salgının yayılımının önlenmesi için ülke genelinde alınan kararların yanı sıra şehrimizin özeline göre ek kararlar almak durumunda kaldıklarını belirten Vali Kaldırım, bu konuda tüm Sakaryalıların alınan kararlara riayet etmelerinin salgının önlenmesinde büyük rol oynadığına, her bir vatandaşımızın desteğine hiç olmadığı kadar ihtiyacımız olduğuna da değinerek, maske, temizlik ve mesafe kurallarına önemle uyulmasını, kalabalıktan uzak durulmasını, misafirliklere ara verilmesini, taziye, hasta ziyaretlerinin yapılmayıp telefonla yerine getirilmesini, zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmamasını ve tedbirlere hassasiyetle uyulmasını istedi.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 16:39
banner3
YORUM EKLE