Validen çok net korona talimatı: Müsamaha yok!

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım vaka sayılarının arttığı bugünlerde şehirde karantinayı delen, maske ve mesafe kuralına uymayanlara müsemma gösterilmeyeceğini söyledi. Vali Kaldırım,"Bu iş cehalet kaldırmaz, gevşetmeye gelmez. Asla müsamaha yok. Vaka sayılarını takip ediyoruz, inşallak ek tedbire gerek kalmaz" diye konuştu

Validen çok net korona talimatı: Müsamaha yok!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK özel haber

YENİHABER'E KONUŞTU
Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Yenihaber'e son günlerde Türkiye'yi kasıp kavuran koronavirüsle tehdidiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Şehirdeki vaka durumu, ceza yaptırımları ve bulaşıyı önlemek için yapılan çalışmaları anlatan Vali Kaldırım "müsamaha yok" vurgusu yaptı. Kısıtlamaların geri geleceği söylentilerine cevap veren Vali Kaldırım, vatandaşlara koronaya yeni kurbanlar vermemek için "hassas olalım" çağrısında bulundu.


GEVŞETMEYE GELMEZ
Hiç bir müsamaha göstermeyeceğiz karantina tedbirleri konusunda.  Bu iş gevşetmeye gelmez, cehalete gelmez. Herkes sağlık ekiplerimize yardımcı olsun ama asla müsemma göstermeyeceğiz. Tedbirler konusunda taviz yok. İlgili tüm birimler sürekli sahada, denetimler de yapılıyor. Süreci çok yakından takip edip doğru müdahaleleri yapıyoruz. Denetim konusunda da Türkiye'de örnek konumdayız. Sıkı bir şekilde devam edeceğiz.


YASAKLAR GELİR Mİ?
Ek tedbir almamıza gerek kalmaz inşallah. Vaka sayılarını sürekli takip ediyoruz. Vaka sayılarında gayet iyi durumdayız. Sayı belirtemiyoruz, şehirler arasında iyi bir noktadayız. Yoğun bakım sorunumuz yok, entübe sayımız düşük. Şu anda başlangıca göre en iyi noktadayız Sakarya olarak. Bütün vatandaşlarımızdan hassasiyet bekliyoruz. Tüm işletmelerimizden, kurumlarımızdan hassasiyet görmeliyiz.


MASKESİZE 3, KARANTİNAYI DELENE 9 GÜN 
Herkes teyakkuzda olmalı bu şehirde, Herkes hasta gibi hareket edip bulaştırmayacak. Bu tedbirsizlik ve bir kul hakkıdır. En son Aksaray'dan gelen birini yakalayıp yurda yerleştirdik, 3 bin 150 TL ceza yazdık. Yurtlarda kalmanın günlük bedelini 80 TL olarak belirledik, tahsil ediyoruz. Artık karantinayı delenlere 3 bin 150 TL ceza ve 9 gün, maske takmayan kişilere 900 TL ceza 3 gün karantina var.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 10:21
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamil
Kamil - 4 ay Önce

Cok komik,setdivanda kafeler tiklim tiklim,dalgami geciyonuz