Validen kritik uyarı: "Eskiye dönebiliriz"

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, koronavirüs süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Nayir,"Bu iş şakaya gelmez, son rakamlar tedirgin etti. Normalleşme sürecinde rahat davranırsak eskiye dönebiliriz" dedi.

Validen kritik uyarı: "Eskiye dönebiliriz"

sakaryayenihaber.com -

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Yenihaber'in Youtube canlı yayınına konuk oldu. Editörümüz Azim Çelik'in sorularını yanıtlayan Vali Nayir Sakaryalı vatandaşlara uyarılarda bulundu.

BU İŞ ŞAKAYA GELMEZ

Vali Nayir yaptığı açıklamada, "Panik havası yaratmadan çalışmalar yürüttük. Basında bize bu konuda yardımcı oldu. Panik havası salgında bazen tedirgin edici sonuçlar ortaya çıkarabiliyor. Şakaya gelir tarafı yok bu konunun. 3 basit kural var maske, mesafe ve el temizliği. Bunlara uyarsak gelecek günlerimiz güzel olacak. Her şeyin normale döneceği günlere kavuşmak için çok önemli. Sakarya olarak çok temiz bir sayfamız yok, dediğimiz gibi dikkat etmezsek eskisine dönebiliriz" dedi.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Yenihaber canlı yayınında bayramdaki bazı fevri davranışlar sebebiyle günlük vakanın 2'den 35'lere çıktığını belirterek vatandaşlara "kurallara uyun" çağrısı yaptı. Vali Nayir,"Bu iş şakaya gelmez, son rakamlar tedirgin etti. Normalleşme sürecinde rahat davranırsak eskiye dönebiliriz" dedi. YENİHABER'İN KONUĞU OLDU Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Yenihaber'in Youtube canlı yayınına konuk oldu. Hastanelerdeki son durum, vaka sayıları, açılan 4 bin iş yeri, esnaf ve vatandaşa yapılan yardımları anlatan Vali Nayir, Sakarya halkına önemli uyarılarda bulundu. Editörümüz Azim Çelik'in sorularını yanıtlayan Vali Nayir şunları söyledi: 2'DEN 35'LERE ÇIKTIK Sakarya en başında iyi olmayan iller arasındaydı, hatta ilk 3'e girebiliyordu. Bazı günlerde aynı anda 430 korona hastasını tedavi ediyorduk. Rakamlar azaldı, iyileşme oranı yüzde 90’lara yaklaştı. Yoğun bakımda 3 hastamız kaldı. Günlük vaka sayısında bazen 2 gün üst üste 3 vakayla kapattık. Bayramdaki birkaç ailenin fevri davranışı sayıyı biraz arttırdı, yine günlük 35'lere çıktık. Bu artış bizi tedirgin etti. Daha sert tedbirler alarak ilerliyoruz. BU İŞ ŞAKAYA GELMEZ Panik havası yaratmadan çalışmalar yürüttük. Basında bize bu konuda yardımcı oldu. Panik havası salgında bazen tedirgin edici sonuçlar ortaya çıkarabiliyor. Şakaya gelir tarafı yok bu konunun. 3 basit kural var maske, mesafe ve el temizliği. Bunlara uyarsak gelecek günlerimiz güzel olacak. Her şeyin normale döneceği günlere kavuşmak için çok önemli. Sakarya olarak çok temiz bir sayfamız yok, dediğimiz gibi dikkat etmezsek eskisine dönebiliriz.

Sakarya Yenihaber (@syenihaber)'in paylaştığı bir gönderi ()

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 21:26
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammed
Muhammed - 6 ay Önce

Hızırtepe'de ne maske takan var ne de mesafeye uyan. Denetimler arttırılmalı.

SIRADAKİ HABER