Vatandaşlar tedbirlere uydu mu? Vali Nayir açıkladı...

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, SAÜ canlı yayınında Sakarya'nın koronavirüs tedbirlerine önemli ölçüde uyduğunu söyledi.

Vatandaşlar tedbirlere uydu mu? Vali Nayir açıkladı...

sakaryayenihaber.com -

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Üniversitesinin sosyal medya platformundaki Youtube kanalından canlı yayınlanan programda gündeme açıklamalarda bulundu. Vali Nayir, katıldığı programda Sakarya'da koronavirüs sürecinde yaşanan gelişmeler hakkında bilgiler aktardı.

TERAVİHLERDEN UZAK KALDIK

Koronavirüs nedeniyle bazı geleneklerin gerçekleşemediğini söyleyen Nayir, "Ramazan dediğimizde aklımıza gelen ilk gelen şeylerden biri olan teravihlerimizden uzak kaldık. Hangi buluşma noktaları varsa onlardan uzak kalacak tedbirler aldık. Biz Ramazan sofralarımızda misafir ağırlamayı, ortak sofralarda durmayı denemiş bir milletiz" dedi.

TEDBİRLERE UYDUK

Sakarya'nın koronavirüs ile ilgili alınan tedbirlere önemli ölçüde uyduğunu söyleyen Vali Nayir, "Toplu iftarlara kısıtlama getirdik. Bunun yanı sıra mezarlık ziyaretleri, türbe ziyaretlerine kısıtlama getirdik. Pide kuyruklarının önüne geçtik. Bizim de çok hoşumuza giden tedbirler değil ama öbür tarafta salgının önüne geçmek için alınmış tedbirler. Alınan bu tedbirlere Sakaryamız önemli ölçüde uydu, gereğine inanarak uydu. Kurallara uyulması sonuçların olumlu olmasında bize katkı verdi" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2020, 17:15
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER