Yardım sahtekarları! Valinin ismini vermişler

Bir dolandırıcılık şebekesinin Sakarya Valisi Ahmet Hamdir'in ismini kullanarak vatandaşlardan yardım talep ettikleri ortaya çıktı. Valilikten yapılan açıklamada,"Böyle bir durumla karşılaştığınızda polise haber verin" ifadelerine yer verildi

Yardım sahtekarları! Valinin ismini vermişler

sakaryayenihaber.com-

Sakarya'da bir dolandırıcılık şebekesi, koronavirüsle mücadele çalışması kapsamında ülke genelinde yürütülen yardım kampanyasını kullanmaya kalkıştı.

Alınan bilgiye göre dolandırıcılar, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve Sakarya Valiliği'nin ismini kullanarak vatandaşlardan yardım talep etti.

Durumdan şüphelenen vatandaşların haber vermesi üzerine Sakarya Polisi harekete geçti. Ekipler, yardım istenen kişilerle görüşerek dolandırıcıları yakalamak için çalışma başlattı.

Sakarya Valiliği, yaptığı açıklamada Vali Nayir'in veya Sakarya Valiliği'nin böyle bir çalışma yapmadı ve bu kişilere itibar edilmemesi gerektiğine vurgul yapıldı.

Açıkamada, "Bilindiği üzere ülke olarak sıkıntılı günlerden geçmekteyiz. Son günlerde Sayın Valimiz Ahmet Hamdi NAYİR’in ve Valiliğimizin ismi kullanılarak hayırsever vatandaşlarımız ve şirketlerden yardım bahanesiyle, hamiyet sever vatandaşlarımızın iyi niyet duygularını istismar ederek yardım talebinde bulunulduğuna dair duyumlar alınmıştır. Dolandırıcılık olaylarının önüne geçilebilmesi, şüpheli şahısların yakalanmaları ve vatandaşlarımızın mağdur olmalarının engellenmesi amacıyla kolluk görevlilerimizce gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Bu durumla karşılaşıldığında polise haber verilmeli." ifadelerine yer verildi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER