Yasak sonrası şehirde büyük izdiham

​​​​​​​İçişleri Bakanlığı tarafından 2 gün boyunca 31 ilde sokağa çıkma yasağının ilan edildiği ilk dakikalarda Sakaryalılar fırın ve marketlere hücum etti. Sosyal mesafeyi hiçe sayarak sokağa dökülen vatandaşlar 5 dakika içerisinde fırınlardaki ekmekleri tüketirken, caddelerde uzun araç kuyrukları oluştu.

Yasak sonrası şehirde büyük izdiham

sakaryayenihaber.com -Azim ÇELİK bildiriyor...

Sakarya'da sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından insanlar ihtiyaçlarını karşılayabilmek için soluğu market ve fırınlarda aldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 30 büyükşehir ve Zonguldak’ın da içinde bulunduğu 31 şehirde 2 gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasağın ilan edildiği ilk dakikalarda Sakarya sokakları da araçlarla doldu. Yasağı duyan vatandaşlar fırın, market ve manavlara hücum etti. 5 dakika içerisinde fırınlarda bulunan ekmekler tükenirken, bakkal ve manavlardaki malzemeler de kısa sürede tükendi. Salgını önlemek için alınan tedbirleri hiçe sayan vatandaşlar fırın, market ve manav önlerinde uzun kuyruklar oluştururken, caddelerde ise uzun araç kuyrukları oluştu.

Polis ekipleri sosyal mesafeya uyulması konusunda sık sık anonslar yapıldı. Market ve fırınların hafta sonu açık olacağı yönünde anonslar da yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2020, 01:42
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan menteşe
Hasan menteşe - 8 ay Önce

Bunlar vatan haini yazık yazık alt tarafı 2 gün yazıklar olsun bizlere

Halk
Halk - 8 ay Önce

Öldüler acından ... Koştular hemen dışarıya.. Akıl yoksulları sizin sağlığınız için geldi yasak. Şimdi bulaştı zaten daha çıkmasan ne olur

Sakaryalı
Sakaryalı - 8 ay Önce

anlamadığım bu marketler 8 yada 9 da kapatması mecburi değil mi? eğer öyleyse çok büyük ceza yazılması lazım

Sakaryalı
Sakaryalı - 8 ay Önce

Yazıklar olsun diyorum gerçekten söyleyecek söz yok .İnsan iki gün hiç bir şey yemese genede ölmez yazıklar olsun bizim millete gerçekten yazıklar olsun.

SIRADAKİ HABER