Yasak sonuç verdi: İşte Sakarya'daki son vaka sayısı!

Uygulanan son yasaklar ve kısıtlamalar Sakarya'da sonuç verdi. Zirveyi gördüğümüz günlerde 1600 sınırını aşan günlük vaka sayısı 800'lere kadar düştü. Tedbirlere sıkı sıkıya uyarsak sayıları daha fazla düşürebiliriz

Yasak sonuç verdi: İşte Sakarya'daki son vaka sayısı!

SAKARYAYENİHABER.COM-AZİM ÇELİK


SALGIN ALT-ÜST ETTİ
Salgın, Türkiye'de hayatı alt-üst etti. Ülkede günlük vaka sayısı 30 binin üzerine çıktı. Hastanelerdeki yoğun bakım doluluk oranları yüzde 90'ın üzerine çıktı. Sağlık sistemini alarm durumuna getiren salgın, yeni tedbirlerin devreye alınmasıyla birlikte yeniden düşüşe geçti. Hafta içi 21.00-05.00 saatlerinde, hafta sonu ise "tam kapanma" şeklinde uygulanan sokağa çıkma yasağı Türkiye'de ve Sakarya'da sosyal hareketliliğia büyük ölçüde kısıtladı. Ancak vatandaşlar yasak saatleri dışındaki saatlerde arkadaş görüşmeleri, buluşmalara bir türlü tamamen sınır koyamadı.


SAKARYA'DA SON DURUM
Korona hastanesine çevrilen SEAH Merkez Kampüs, Yenikent ve Eski Kadın Doğum hastanelerinde son 1 aylık süreçte çok zorlu bir mücadele vardı. İnsanımızın hayatı için 24 saat hiç pes etmeden mücadele eden sağlık çalışanları, vakalarına "pik" yapmasıyla en zor günlerini yaşadı. Sakarya'da bu süreçte günlük vaka sayısı 1600 sınırını aşan günlük vaka sayısı, yasakların devreye alınmasıyla düşüşe geçti. Yenihaber'in son ulaştığı bilgiye göre günlük vaka ortalaması 800'lere düştü. Tedbirlere sıkı sıkıya uyulursa bu sayı daha fazla düşebilir. Yüzlerce kayıp verdiğimiz bugünlerde yasak haricindeki sürede duyarsız davranılırsa tablo çok daha ağır olabilir. 
 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2020, 12:19
banner3
YORUM EKLE