Yolcu otobüslerinde paniğe gerek yok

VİB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Akın, koronavirüse karşı gerekli tedbirleri alan vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanabileceğini söyledi. 

Yolcu otobüslerinde paniğe gerek yok

YENİ ARAŞTIRMA 
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (kovid-19) salgını ile ilgili Amerika’da yapılan araştırmaya göre, virüsün en çok aile içinde ve kalabalık toplantılarda bulaştığı ortaya çıktı. Bu araştırma ile virüsün daha çok toplu taşıma araçlarından bulaştığına dair yargı geride kaldı. Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan VİB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Akın da toplu taşıma kullanımıyla virüs bulaşımı arasında bir ilişki bulunmadığına dikkat çekerek, vatandaşların toplu taşıma araçlarını rahatlıkla kullanabileceğini söyledi. 

‘TEDBİRLİ DAVRANIYORUZ’
Akın, “İçinde bulunduğumuz salgın ortamı bizleri birçok noktada endişelendiriyor. Her şeye temkinli yaklaşır hale geldik ancak tedbirli davranarak toplu taşıma araçlarının kullanılmasında hiçbir sakınca yok. Yapılan araştırmalar da bunu gösteriyor. VİB Turizm olarak bizler de araçlarımızda gerekli tüm önlemleri aldık. Salgının başladığı andan itibaren tedbirlere uyarak hizmet veriyoruz. Bu kapsamda araçlardaki yolcu sayımızı sosyal mesafeyi koruyacak şekilde azalttık. Araçlarımızı her kullanım sonrası dezenfekte ediliyoruz. Müşterilerimiz de maske ve hijyenine dikkat ediyor. Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı yaşanmadan seferlerimize devam ediyoruz. Salgın bitene kadar da tedbirli davranacağız” diye konuştu. Merve KURTULAN 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2020, 09:39
banner3
YORUM EKLE