'Yurt karantinası' 12 ilde uygulanacak

Sakarya, son günlerde karantina kurallarını ihlal eden kişilere uygulanan "yurt karantinası" ve ücret cezasının uygulandığı 12 ilden birisi

'Yurt karantinası' 12 ilde uygulanacak

Koronavirüs vaka sayısının artması ile birlikte yeni tedbirler de art arda geliyor. Bu kapsamda 12 şehirde karantina kurallarını ihlal edenler için karar alındı ve ilk olarak Bartın'da karantina kararına uymayan 12 kişinin yurda yerleştirildiği bildirildi. Üstelik yurda yerleştirilenler masrafları da kendileri karşılayacak.

Son haftalarda pek çok şehirde evlerinde karantina olması gerekenler kişiler ya düğünde ya tatilde ya da gezmede yakalanıyor. Vaka sayılarının da korkutucu boyutlara ulaşması nedeni ile valiliklerden flaş kararlar geliyor. 12 şehrin valiliği, karantinaya uymayanlarla ilgili flaş bir karar aldı. 

Uşak, Aksaray, Kocaeli, Konya, Bartın, Niğde, Sivas, Kayseri, Sakarya, Düzce, Afyonkarahisar ve Çankırı'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) karantina kurallarına uymayanların Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarına yerleştirilecek. Yurtlara yerleştirenler kaldıkları süre boyunca tüm masrafları da cebinden ödeyecekler.

Ayrıca Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, maske takmayan 65 kişiye her birine 900'er lira olmak üzere toplamda 58 bin lira para cezası uygulandığını duyurmuştu. Yurt cezasını uygulamaya alan il sayısının önümüzdeki günlerde artabileceği belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2020, 12:38
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necdet yiğit
Necdet yiğit - 5 ay Önce

Geç kalınmışlığın cezasını bizler, çekiyoruz.