Zurih, Londra... Bin 993 kişi karantinaya geliyor!

Koronavirüs ile mücadele çerçevesinde yurtdışından getirilen Türk öğrenciler Sakarya, Samsun ve Sivas’taki Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait binalarda konaklayacak. İlk öğrenci kafilesi bu akşam saatlerinde Sakarya’ya getirilecek.

Zurih, Londra... Bin 993 kişi karantinaya geliyor!

KYK’DA KALACAKLAR

Hükümet tarafından alınan karar gereği yurtdışında eğitim gören Türk öğrenciler yurda alınacak. Öğrenciler 14 gün boyunca Sakarya, Samsun ve Sivas’taki Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait binalarda misafir edilecek. Öğrencilerin 14 günlük süre içinde dışarı ile temas etmelerine müsaade edilmeyecek. Karantina altında kalacak olan öğrenciler her gün düzenli olarak sağlık kontrolünden de geçirilecek ve bir olağandışılık gözlenmesi durumunda derhal müdahale edilecek.

BİN 993 ÖĞRENCİ

Sakarya’ya ilk öğrenci kafilesi bu akşam gelecek. 17:25’te Türkiye’de olması planlanan ilk uçak Londra’dan gelecek. Sakarya’da toplam 1993 öğrenci konuk edilecek. Gelecek olan öğrenciler Londra, Dublin ve Varşova’dan gelecek. Hastalığın etkin olarak görüldüğü İtalya’dan gelecek öğrencilerin ise Samsun’da karantinaya alınması planlanıyor. Samsun’daki Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda karantinaya alınacak öğrenci sayısı ise 650 olarak hesap ediliyor

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 20:48
banner3
YORUM EKLE