Prof. Dr. Gürsel Öngören Yenihaber'de...

Hukuk Profesörü Gürsel Öngören, Sakarya Yenihaber Gazetesi yazı ailesine katıldı 

Prof. Dr. Gürsel Öngören Yenihaber'de...

İlimiz Kocaali ilçesi doğoumlu olan Prof. Dr. Gürsel Öngören, haftalık köşe yazılarıyla Sakarya Yenihaber Gazetesi'nde. 
İnşaat Hukuku, İmar Hukuku ve Kentsel Dönüşüm Hukuku alanında faaliyetlerini yürüten bir hukuk bürosu bulunan Prof. Dr. Öngören; alanı ve güncel konularla ilgili değerlendirmeleriyle Sakaryalılarla buluşacak. 


Gürsel Öngören'in "Biz bize yetecek miyiz? Gerçekten iyi düşünün!" başlıklı ilk yazısını okumak için TIKLAYINIZ  


Prof. Dr. Gürsel Öngören kimdir? 
1961 yılında Kocaali ilçesinde doğdu. 
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1985 yılında avukatlık stajını tamamlayarak İstanbul Barosuna avukat olarak kaydoldu.

1985 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde "İdare Hukuku" asistanı oldu. 1987’de yüksek lisans ve 1989’da doktora programından mezun oldu. Ekim 1990 tarihinde İdare Hukuku doçenti oldu. 1996 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare Hukuku Ana Bilim Dalına profesör olarak atandı. 1998 yılında öğretim üyeliğinden ayrılarak Öngören Hukuk Bürosu'nu kurdu.
2004 yılından itibaren özel üniversitelerde ve son olarak Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesinde İdare Hukuku, İmar Hukuku ve Kentsel Dönüşüm Hukuku alanında dersler verdi. 2011 yılında yeminli mali müşavirlik yetkisi aldı.
Öngören, Kentsel Dönüşüm Hukuk Platformu Başkanlığı ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütüyor. 
Yayınlanmış kitapları; "İdari Yargılama Mevzuatı, Türk Hukukunda İdari Dava Açma Süreleri", "Mimari Eserler ve İlgili Yargı Kararları", "İmar Planları, İmar Uygulamaları ve İptal Davaları" ve “Kentsel Dönüşüm Hukuku” ve "İnşaat Hukuku"dur. İdare Hukukunun pek çok alanında pek çok yayınlanmış makalesi bulunmaktadır.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2020, 09:36
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER