Kötü başlangıç

Yeni bir sezona başlamanın heyecanını hafta başından beri tüm şehir olarak yaşıyorduk. Herkes haftasonunu iple çekiyordu. Yükseliş Yılına yakışır bir başlangıç istiyorduk. Havayı koklamak için Gebze’ye erken gittim. Taraftar Gebze çarşıyı Çark Caddesine çevirmiş durumdaydı. Galibiyet için bir tek maç saatinin gelmesini bekliyorduk.

Hafta içi hemen hemen bütün idmanları takip ettim. Hocanın idmanlarda şekillenen kadrosu sahadaydı. İlk 11 bizler için sürpriz olmadı.

Ancak oyuncularımız idmanlardaki istekli görüntüsünden uzak bir görüntü çizdi. Açık konuşmak gerekirse Ramazan Sal ve Yasir Subaşı dışında görevini layıkıyla yerine getiren bir isim yoktu. Bu iki isim profesyonellik dersi verdi.

Karşıyaka futbol oynamaya değil yatıp güneşlenmeye gelmiş. Maalesef ayağa kalkmadılar. Karşıyaka ismine yakışmayan hareketler o armaya ve formaya layık bir görüntü vermediler.

Geçtiğimiz sene normal sezon içinde Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Sakaryaspor'a yapılan hakem atamaları ve hakemlerin tutumları bu sene de devam edecek bu çok açık. Hakem kartlarını özellikle ilk yarı soyunma odasında bırakmış olacak ki kart çıkarmak yerine el kaldırıp indirmekle yetindi. Uzatmaları elindeki kronometreye göre değil tamamen isteğine göre şekillendirdi.

Bu durumda bizim oyunumuzu etkiledi ancak bunlar bahane değil bütün rakiplerimiz kazanmışken iddialı olduğumuzu söylediğimiz bir lige böyle başlamak bize yakışmadı. Beykan Şimşek kendine çeki düzen vermeli bu kadar sorumsuz bir oyun ona yakışmıyor.

Talha, Fatih, Murat, Mahir, Sezer gibi yetenekli ayakların bir kısmı lisans sorunu bir kısmı tercih olarak tribünde oturdu belki kulübemizde o kadar yetenekli ayak yoktu. Bizim böyle bir lüksümüz olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Bu isimler sahada olmalı. Sahada yer alanların bazıları da kulübeye veya tribüne çekilmeli. Bence ilk maç bize bu sinyali verdi. Seri yakalamak zorundayız; bu yönde mücadele etmeliyiz.

Kötü başladık iyi bitsin bu cefakâr taraftar artık üzülmesin biz daha çok göç yaparız yeter ki o formanın hakkı verilsin.

YORUM EKLE