Kötü futbol ve bahaneler

Sakaryaspor, ligde 4’te 4’lük bir seri yakalamış durumda. Niğde, Van ve Karabük maçlarının ardından Eyüpspor engeli de galibiyetle aşıldı.

4 maçlık seri yakalamamıza rağmen saha içinde büyük bir sorun var. Ancak Teknik Direktör Suat Kaya ve futbolcular bunun farkında değil sanırım. Maçtan sonra Teknik Direktör Suat Kaya, Bekir İrtegün ve Serkan Odabaşoğlu’nun yaptığı açıklamalara bakarsak takımda işler iyi gidiyor. 

Suat hocadan Eyüpspor maçından sonra “Kötü oynadık ama kazandık” açıklaması yapmasını beklerdim. Fakat Suat hoca tam tersine açıklamalar yaparak bana göre bir çok bahane üretti.

Mesela Serkan Odabaşoğlu sezona kötü başladı ve ilk 11’de tercih edilmiyor. Sakaryaspor’un en sorunlu bölgesi olan orta sahada Serkan’ı oynatmamasının sebebini haftalardır grip olmasına bağladı.

Denis-Taşkın ikilisinin tutmadığı bu kadroda Serkan Odabaşoğlu’nun orta sahada 11’e yazılacak ilk isim olması gerekiyor. Serkan’ı kazanmak istiyorsak bu futbolcunun sahada olması şart! Oynamamasının gerçek sebebi; Grip mi? Formsuzluk mu? Serkan ile hoca arasında bir sorun mu var? Bu işi çözecek olan futbol şubesidir…

Hacı Ömer Doğru… Bu maçta kurtarıcı olarak oyuna atıldı. Haftalardır 18’e alınmayan Hacı Ömer Doğru, üstelik takımın çok kötü oynadığı bir maçta oyuna sokuldu. Nuri Fatih Aydın ve Okan Baydemir kulübede otururken Hacı Ömer tercihi ne alaka! 

Kimse kimseyi kandırmasın. Sakaryaspor’un iyi futbol oynamadığı bir gerçek. Eyüp maçını kaleye şut çekmeden bitiriyorsak, rakibe 5 net pozisyon veriyorsak maçta sonra çıkıp hayal satmayacaksın!

Sakaryaspor’da haftalardır takımın en iyi oyuncusunun kaleci Oğuz Çalışkan olduğunu söylüyoruz. Bir takımın kalecisi her maçta öne çıkıyorsa fazla konuşulacak bir şey yok.

Önümüzde Bodrumspor ve Kastamonuspor deplasmanları var. İlk yarı için her iki maçta Sakaryaspor açısında ligin kırılma maçları olacak. Olası kötü sonuçta Suat Kaya ile yolların ayrılacağını düşünüyorum. Sahadaki futbol düzelir ve iyi sonuçlar gelirse devre arasında hedeflenen puana ulaşılacaktır. 

  

YORUM EKLE

banner22

banner21