Mustafa İsen 'Nalköy' kitabını imzalayacak

Eski AKP Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa İsen, doğduğu köy olan Ferizli Nalköy'ü anlattığı yeni kitabını SATSO'da imzalayacak

Mustafa İsen 'Nalköy' kitabını imzalayacak

SATSO Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ve Yerel Kültür Derneği işbirliği ile Geçmiş Dönem Kültür Bakanlığı Müsteşarı ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Prof. Dr Mustafa İsen’in Bir Muhacir Köyünün Hikayesi; NALKÖYÜ kitabı imza günü 27 Kasım 2019 saat 14.00’de SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. Prof. Dr. Mustafa İsen’in bu çalışması bir muhacir köyünün anatomisi niteliğinde. Türkiye’de muhacir kime denir?-Osmanlı’dan günümüze nerelere yerleşmişler?--Beraberlerinde getirdikleri kültürlerini nasıl korumuşlar? Sonrasında Türkiye’de başlayan hızlı değişim dalgasıyla nasıl dönüşmüşler? Bunlar gibi birçok sorunun cevabı Nalköy kitabında yer alıyor.
KÜLTÜR VE TURİZM
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ,’’ Sakarya’nın kültür ve turizmine her zaman katkıda bulunan Prof. Dr Mustafa İsen’i son çıkan kitabıyla SATSO’da ağırlayacak olmaktan dolayı heyecanlıyız. SATSO Meclis Toplantısı öncesinde Yerel Kültür Derneği işbirliğiyle gerçekleşecek etkinliğe konuya ilgi duyan herkesi bekleriz.’’ dedi.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER