Ömer Emecan'ın belgeselini çektiler

Gazetemiz köşe yazarı ve şair Ömer Emecan’a özel Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesi tarafından belgesel çekildi.

Ömer Emecan'ın belgeselini çektiler

TÜRK HECE ŞİİRİ
Gazetemiz Köşe Yazarı ve Türkiye’nin tanınmış şairlerinden Ömer Emecan’a belgesel çekildi. Ortaokul sıralarından beri şiir yazan ve yazdığı şiirlerle bilhassa Türk Hece şiirinde saygın bir yer edinen şairimizin hayatı ve şiirle ilgili görüşlerine yer verilen Belgeseli, Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesi çekti. Sakarya Şubesi Kurucu Başkanı Fahri Tuna ile birlikte ünlü şairi Kocaali’de ikamet ettiği evde ziyaret eden ekip, Emecan’ın hayatını ve anlattıklarını kayıt altına aldı.
PROGRAM DÜZENLECEK
‘Şair Ömer Emecan’ın evinde, çalışma odasında ve Kocaali merkezinde yapılan çekimlerle onu Edebiyat Dünyasının unutulmayanları arasına aldığımıza inanıyoruz’ diyen kurucu başkan Fahri Tuna, ‘O zaten bunu fazlasıyla hak eden bir arkadaşımızdır!’ dedi. Tuna, şairlerin kıymetlerinin yaşarken bilinmediğini ve Emecan’ın anısına, Kocaali’de onun şiirlerinin okunduğu bir program düzenleyeceklerini de ifade etti.
DUYGULARINI AÇIKLADI
Çekimle ilgili görüşlerini açıklayan Ömer Emecan, ‘Belgesel çekimini düşünen ve gerçekleştiren ekibe, şiir adına minnet borçluyum. Bu çekimler geriden gelen nesil için iyi bir örnek olur, onlar da bu işi ciddiye alır ve iyi bir noktaya gelirler’ diye düşünüyorum” dedi.  Sadettin Vurgun
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER