SAGÜSAD 25. Yılını kutladı

Sakarya Güzel Sanatlar Derneği (SAGÜSAD) 25. Yılını 2 gün süren çeşitli etkinliklerle kutladı. 

SAGÜSAD 25. Yılını kutladı

SAGÜSAD 25.’nci yaşını kutladı.  SAGÜSAD lokali,  Ofis Sanat Merkezi ve Maksudiye Köyü’nde gerçekleşen etkinliklerde sanatseverler fotoğraf gösterilerini izleme, workshop çalışma ve sanatçılarla tanışıp sohbet imkanı buldu. İlk gün yapılan etkinliğe; Adapazarlı duayen fotoğrafçı İbrahim Zaman, TFSF  Başkanı Sefa Ulukan, TFSF yönetim kurulu üyeleri, SATSO Meclis Üyesi Nihat Cinoğlu, KASK Başkanı Ümran Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, GFSD  Başkanı İsmail İkiz ve dernek üyeleri, Düzce Fotoğraf Derneği üyeleri,  SAGÜSAD üyeleri, yakın çevre illerinden gelen katılımcılar ve Adapazarlı sanatseverler katıldı. Yaklaşık 170 kişilik izleyici grubunun takip ettiği ilk gün programında; Faruk Akbaş, Ahu Akbaş, Alper Eryiğit, Tamer Günal, İsmail İkiz, Tanar Çakmakçı ve SAGÜSAD'a ait fotoğraf gösterileri yer aldı. 

WORKSHOP ETKİNLİĞİNE
İkinci günü Maksudiye köyünde düzenlenen workshop etkinliğine çevre illerinden gelen 70 fotoğrafçı ile Maksudiye’de Çerkes Müze Evi gezildi. Öğleden sonra OSM’de başlayan ikinci gün gösterilerinde Veysel Gençten,  Adem Şahin Yılmaz, Erdal Eker, KASK, Turgut Timoçin, Servet Sezgin, Osman Turgut ve Ertuğrul Balıkçıoğlu sunumları yer aldı.

FOTOĞRAF ŞENLİĞİ
İki gün boyunca süren etkinliklerde sanatçılar ve salonu dolduran sanatseverler SAGÜSAD 25. Yıl etkinliklerinden ilki olan “Fotoğraf Şenliği”ne katıldıkları için son derece mutlu olduklarını ve bu faaliyetin her yıl yapılmasını istediler. SAGÜSAD Başkanı Ünal Dabak, "Derneğimiz ve etkinliğimize gösterilen ilgi bizleri gururlandırdı. Başta Değerli Büyüğümüz İbrahim Zaman olmak üzere, Fotoğraf Sanatçısı Faruk Akbaş ve fotoğraf dostlarına Düzce ve diğer fotoğraf derneklerine, sanatseverlere, SAGÜSAD üyelerine çok teşekkür ederim" dedi. Rabia BULUT

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 11:28
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER