Sakarya'da gizli kalmış 320 yıllık tarih

Adapazarı’nın ayakta kalan nadir tarihi eserlerinden biri olan Tarihi Millet Hamamı tekrardan faaliyete geçeceği günü bekliyor.

Sakarya'da gizli kalmış 320 yıllık tarih

sakaryayenihaber.com -

Klasik Osmanlı hamamlarının tüm özelliklerini yansıtan ve 18. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen tarihi hamamın, şehir insanının kullanımına sunulması için çalışmalar başlatıldı. 320 yıllık bir geçmişe sahip olan hamam aslına uygun olarak restore edilecek.

Sakaryalılar'ın bir zamanlar uğrak mekanı olan hamam, uzun yıllardır kapalı durumdaydı. Tarihi hamamda, zamanla çöküntüler oluşmaya başladı.

Sakarya Mahallesi'nde bulunun hamam, Adapazarı Belediyesi tarafından tekrardan Sakaryalı vatandaşların hizmetine açılacak.

GÜN YÜZÜNE ÇIKACAK

Geçtiğimiz günlerde tarihi hamama bir ziyaret gerçekleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Kültür ve Tabiat Varlıklarını Korumu Kurulu tarafından 1990 yılında korunması gerekli kültür varlığı olarak tescil edilen yapı, Adapazarı Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu’nun gayretleri ve çalışmaları ile gün yüzüne çıkacak. Mutlu Başkanımıza istekli çalışması için teşekkür ediyoruz. Biz de süreci takip edip destek vereceğiz. Hayırlı olsun” dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2020, 17:52
banner3
YORUM EKLE