VAKT-İ ŞİİR AKŞAMLARI  YAPILDI

Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneğinin (SAYBİR) katkılarıyla Karasu’da 3.sü düzenlenen ‘Vakt-i Şiir Akşamları’ etkinliği şiirin yurt çapındaki ustalarını ve türkü severleri de bir araya getirdi.

VAKT-İ ŞİİR AKŞAMLARI  YAPILDI

DUYGU DOLU ANLAR
Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın destek verdiği şairler 2 gün boyunca Karasu'da ağırlandı. Hem şairleri görme hem de onları yurt çapında tanınır hale getiren şiirlerini dinleme fırsatı bulan Karasu halkı eğlenceli ve duygu dolu anlar yaşadı.
GENİŞ KATILIM
Karasu Vakt-i Şiir Akşamlarına Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Fatih Ersoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Belediye Başkan Yardımcıları Hüdaver Ağun, İsmail Karakaş, Karasu Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Esra Bıyıklıoğlu, Murat Kaçar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
DİLİ-KULAĞI
Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Halil Müftüoğlu yaptığı konuşmada; “Derneğimiz, Edebiyatın her dalında emek veren, edebiyata sevdalı kişi ve kurumlarca birçok etkinlik yapmayı kararlaştırmıştır. Bu bağlamda, bu akşam burada 3. kez sizlerle beraberiz. Şairler ve ozanlar her zaman toplumumuzun dili-kulağı olmuşlardır” dedi.   
DOLDU TAŞTI
Halil Müftüoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, Erdal Dursun, Şeniz Akşahinler, Erdal  Ebem, Birgün Tekin, Temel Ata, Hülya Bilgin Çolakoğlu, Cihat Adleyba, Selma Meriç, Mehmet Ali Işık, Fatih Şimşek, Akkuşlu Şehri'nin şiirlerini ve Türkülerini yorumladıkları etkinliğin birinci gününde Sahil park Anfi Tiyatro doldu taştı. Yine programa şiir yorumlamaları ve performansları ile katılan Mehmet Kurnaz, Songül Altınkaynak, Engin Gök, Şahinde Başpınar, Ahmet Ömerağa, Baki Gönülal ve Işık Manço seslendirdikleri şiirler ve türkülerle programın ikinci gününde izleyenler tarafından alkış yağmuruna tutuldu.
KATILIM BELGESİ
Programın son gününde Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Esra Bıyıklıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Halil Müftüoğlu’na ve dernek üyelerine katılım belgelerini taktim ettiler.


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER