Yenihaber'den haftalık mizah eki 'Longoz' 

Sakarya Yenihaber'den bir ilk daha!.. Usta çizerlerin karikatürleriyle haftalık mizah ek 'Longoz' artık her Cumartesi günü 16. sayfada... 

Yenihaber'den haftalık mizah eki 'Longoz' 
banner24

Sakarya Yenihaber Gazetesi yeniliklere devam ediyor. 8'i renkli 16 sayfa yayınlanan gazetemizde bulmaca sayfasından sonra mizah eki de Sakaryalılarla buluşuyor.
Usta mizah yazarı ve karikatüristler Seyfi Şahin ve Tekin Duman ile Can Bayrak, Hale Pekcan, Erdoğan Oğultekin, İ. Bülent Çelik ve Yakup Karahan'ın hazırladığı 'Longoz' eki her hafta Cumartesi günleri 16. sayfamızda yer alacak. 

LONGOZ SAYFASINI BÜTÜN HALDE OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Longoz ekibi, 'Longodank' başlıklı ilk haftalık yazılarında okurlara şöyle seslendi: 
Karikatürist, dünyanın her yerinde yaşadığı toplum ile yazısız bir sözleşme yapar. Toplumu yönetenlerin etrafını, onların bir süre sonra burnunun ucunu bile göremeyecek kadar kapatan, sağ kolu, danışmanı, has adamı denilen sadık elemanları doldurur. 
Yöneten ne kadar iyi olursa olsun bir süre sonra gerçeklikten kopar. Toplum, karikatüristlere der ki: "Bu yönetici, bizim için altından, zümrütten bir bina bile yapsa sen çatıdaki kırık kiremiti göster!
Duvardaki tek çatlağı çiz. Yönetici baban bile olsa yanlışa karşı dur. Hakaret etmeden, küfür etmeden ona eksiğini göster! Biz de senin ekmeğini verelim. 
Bazı saflar, tanımlanan bu göreve talip olur. Ama başlarına gelmeyen de kalmaz. İşte onlara 'karikatürist' denir. 
Ama gel gör ki hastalıktır bu! 
Hap ile ilaç ile kurtulamazsın. 
Yıldızları saydıkça daha güzel çizersin.
Longoz'un ilk sayısına hep beraber hoş geldik. Sizin katılımınız ve dönüşlerinizle daha güzel, daha eğlenceli bir mizay sayfası yaratacağımıza inanıyoruz. 
Haftaya bu gün yine görüşelim. Longoz Ekibi
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2020, 15:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sakaryalı
Sakaryalı - 3 ay Önce

Teşekkürler abiler, ablalar, elinize emeğinize sağlık... Kaliteli mizahın güzelliğini bir kez daha hissettim, mutlu oldum. Yolunuz açık olsun.

SIRADAKİ HABER

banner22

banner21