21 Eylül 2018

Ömer ALİKILIÇ10 Temmuz 2018 , Salı

Ömer ALİKILIÇ

15 Temmuz’dan bugüne…

15 Temmuz 2016 gecesinden bugüne, neler yaşamadı ki bu millet? Saçma, akıla ziyan, ne can yakan cümleler duyup, yüreğe, derin yaralar çalan, hal ve hareketler görmedik ki biz? Ancak, Türk Milleti olarak, ne kadar asil, ne kadar sabırlı olduğumuzu bir kez daha göstererek, 15 Temmuz için söylenen, yok, “kontrolü darbe’’ yok, ‘’tiyatro’’ yok, ‘’tank getirseydiniz bari, daha inandırıcı olurdu.’’ Gibi, bu can yakan, bu alçak cümlelere karşısında bile sustuk. Şehitleri, binlerce gaziyi görmezden gelip, asker kılıklı teröristleri savundular sustuk. O gece, tankları ayakta alkışladılar, sabrımız çok zorlandı, ama yine sustuk. Sosyal medyada, orada, burada, 15 temmuz sonrası, demokrasi nöbetleri tutanlara, ‘’Tayyip Erdoğan’ın köpekleri’’ dediler, canımızı çok yansa da, yine sustuk. 
Kabul, kem söz karşısında susmak harika bir erdem. Kabul, cahil ve akıl ziyanı hiç bir cümleyi dikkate alıp, cevap vermeyelim. Ancak mevzu vatan ve vatanı işgal etme girişimi 15 Temmuz olunca, işte o zaman, susma halinin rengi değişiyor. Ne yazık ki, Türk milletinin en ve belki de tek kötü huyu, unutkan olması. Unuttuk 15 Temmuz gecesini. Unuttuk o gecenin özünü. Unuttuk o gecesini sebebini ve hedefini. Unuttuk o gecenin bir amacının da ezan sesini kesmek, Kur’an’ı Kerim’i çöpe atmak olduğunu. Ve unuttuk, o gecenin amacının, bayrağımızı ateşe verip, Türkiyemizi tamamen haritadan silmek olduğunu. O geceyi unuttuğumuz için, bazı zatlar, yukarıda yazdığım, alçak ve şerefi olmayan cümleleri kurabildi.
Milletin, şerefli direnişi ve kutlu zaferi ile son bulmuş olsa da, 15 temmuz, bu milletin, asla haketmediği, en zor ve belki de en büyük imtihanıdır. Şöyle düşünün, sizi koruması için, eline verdiğiniz silah ile, sizi vuruyor. Etrafınızda 250 tane şehit, binlerce gazi ve hepsi, sizin ‘’asker’’ bildiğiniz, ekmeğini ve suyunu sizin verdiğiniz bir grup terörist, sizin öz vatanınızı elinizden alıp, Amerika’ya peşkeş çekmek istiyor, siz canınızı kaybedip, vatanınızı vermiyorsunuz, tüm dünya sizi hayret izliyor ve ‘’ben Türk’üm’’ diyen bir grup alçak ta, 15 Temmuz’a ‘’senaryo’‘ diyor.
Yeter artık!!! gerçekten de, yeter artık!!! benim, bir vatanım, bir bayrağım, bir Ezanım, bir Dinim ve bir de özgürlüğüm var. 15 Temmuz 2016 gecesi, bunları benden alamadılar, bundan sonra da alamayacaklar. Ancak ben, ne 15 Temmuz’u unutmak, nede ikinci bir 15 Temmuz yaşamak istiyorum. Çünkü, 15 Temmuz, sadece bu ülkeye ve sadece bu ülkenin devletine, liderine yapılmış bir darbe girişimi değildi. 15 Temmuz aslında, İslamı, tüm dünya topraklarından, silme girişimi idi. Çünkü, o gecenin mimarı olan Amerika, Türkiye’nin yok olduğu vakit, otomatik olarak, İslam’ın da yok olacağını, çok iyi biliyordu.
Bu yüzden, 15 Temmuz’u unutmayıp, bin yıl geçse de, unutturmamak gerek. Zira, 15 Temmuz’u, Müslüman kılığına giren FETÖ’yü ve FETÖ’nün ihanetini unutursak, yeni FETÖ’ler türer ve belki özünde İslam olmayan yeni nesilden islamı da alır, vatanı da… Hadi, 365 gün İslam konuşalım yeni nesil ile. Okunsun selalar, her 15 Temmuz gecesinde. 15 temmuz son, Türk Milleti’nin zaferi de, dünyaya ders olsun.
 


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

GAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI