17 Haziran 2019

Ömer ALİKILIÇ11 Haziran 2019 , Salı

Ömer ALİKILIÇ

Anormal zaman

En az ülke kadar, ben de, anormal bir zaman yaşıyorum son günlerde. Yüreğimi yoklayıp, ‘’bu hayata, yani engelli hayata, alıştın mı, alışamadın mı?’’ sorusunu, kendime sorduğumda, şizofrenik şekilde, çelişkili cevaplar alıyorum.

Örneğin, ‘’engelli olan bu hayata alıştım. Fakat muhtaç olmaya alışamadım’’ ya da ‘’muhtaç olmaya alıştım da, zahmet vermeye alışamadım’’ gibi, beni tatmin edemeyen, birçok çelişki dolu cevaplar alıyorum.
İtiraf etmem gerekirse, son günlerde, yine çelişkiler ile dolu, zor bir dönem yaşıyorum. Örneğin, bu hayata, hüzne, mutluluğa, acıya, aşka, yaşamaya deliler gibi aşığım ben. Bütün bu duygulara aşık olan ben, zaman zaman bedenimi dünyaya yük olarak görmekten, kendimi alı koyamıyorum.
Dünyayı, evet imtihan olarak görüyor, imtihan olarak kabul edip, her zorluğu, başıma taç ediyorum. Ancak, inancım ve imanım zayıf olduğu için mi bilmiyorum. Ben ne yazık ki, zaman zaman nefsin esiri olup, bütün sabrımı, bir kalemde silip çöpe atıyorum.
Galiba ben, son nefese kadar, bir tepeye çıkıp, bir dibe inerek, zikzak şeklinde devam edeceğim ömrüme. Ben ömrüme, çelişki dolu duygular ile devam eder, isyan ile rıza, mutluluk ile efkar ve sabır ile öfke duygular arasında, gelip gidiyor iken, benim ile birlikte, bu güzel ülke de, tarifi çok zor anormal bir gündem ve doğruyla yanlışı ayırmanın, çok güç olduğu bir zaman yaşıyor.
Kabul, yaklaşık 5-6 yıl boyunca, bu ülke, dünyanın en anormal olaylarını yaşayıp, dünyanın en anormal direncini gösterdi. Örneğin, 15 temmuz gecesi, benim askerim, elinde olan, içine benim kurşun koyduğum, benim silahımı, bana çevirip, en şerefsiz şekilde beni vurdu. Söyleyin şimdi bana. Bu olaydan dışında, daha anormal bir olay, yaşandı mı dünyada?
Evet, 15 temmuz gecesi, dünyanın en anormal gecesiydi. Ancak ne yazık ki; 15 temmuz tehlikesi, henüz geçmedi. Devlette, kamuda, siyasette ve toplumda olan FETÖ mikrobu, ne yazık ki tam olarak temizlenmedi. Kabul, bin yıllar boyunca, bu topraklara göz koyan zihniyet, pes etmedi ve hiçbir zaman da pes etmeyecek.
Bunlar acı gerçekler. Ve bütün bunlar, yakın zaman diliminde, başımıza tek tek gelecek gerçekler. Biliyorum, ortalama son beş yıl içinde, çok fazla sınandık. Farkındayım, bu yıllar içinde, maddi ve manevi olarak, çok fazla yorulduk. Ancak bu anormal zamanın, bir tane değil, bin tane çünküsü var. 
Türkiye, anormal bir zaman yaşıyor. Çünkü; Amerika’ya kafa tutar gibi, Rusya’dan s-400’leri alıyor.
Türkiye, anormal bir zaman yaşıyor. Çünkü; pençe harekatıyla, PKK merkezi olan kandile, tarihinin en büyük gözdağını veriyor.
Türkiye, anormal bir zaman yaşıyor. Çünkü; kırk yıl boyunca, devlete sızan FETÖ ’yü, temizlemeye çalışıyor.
Evet Türkiye, anormal işler yaptığı için, çok zor, anormal bir zaman yaşıyor.
Böyle bir havada, milletin önünde, iki tercih var. Millet, ya başta ekonomi olmak üzere, her zorluğa göğüs gerip, devletiyle güçlü Türkiye inşa edecek. Ya da eskiden olduğu gibi, batının emir eri olan Türkiye’ye razı gelecek. 


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI