18 Temmuz 2019

Dr.Serdar ÇAKAN9 Ağustos 2018 , Perşembe

Dr.Serdar ÇAKAN

Ben Belediye Başkanı Olsam Ne Yapardım?

 1. “Sanayi Şehri Sakarya” sloganını değiştirirdim. Sloganı “Üretim Şehri Sakarya” yapardım. Sanayi ürünleri ile birlikte, tarım ürünleri üretimine, turizm üretimine, hizmet üretimine, kültür ve sanat üretimine, sporcu üretimine, bilim üretimine adaletli bütçeler ayırırdım.

 

 1. Şehrin farklı yerlerine (15 - 20 adet) 5 katı zemin altında 5 katı zemin üstünde olacak şekilde 10 katlı çelik konstrüksiyon apartman tipi, asansör mekanizmalı, otomatik ödeme sistemli, katlı otoparklar yapardım.

 

 1. Toyota Fabrikası’nın olduğu bölgeden başlayarak Valilik Yerleşkesine kadar kuzeyden güneye, Üniversite kampüsünden başlayarak Zirai Aletler Sanayi Sitesine kadar batıdan doğuya doğru artı (+) şeklinde hafif raylı sistem kurardım.

 

 1. Tarihi Beşköprü’nün altından sular akıtırdım. O bölgeyi iç ve dış turizmin kullanımına açardım.

 

 1. Şehirdeki okulların ilçelere dağılımını yeniden düzenlerdim. Fen, Anadolu, İmam-Hatip ve Meslek Liselerinin, orta ve ilkokulların yerleşimlerinin adaletli bir şekilde dağılmasını sağlardım.

 

 1. Şehrin göbeğine bir Ulu Cami inşa ettirirdim. (Sakarya, merkezinde bir Ulu Camisi olmadığı için kültürel anlamda tam bir şehir değildir.)

 

 1. Şehrin ticaret erbapları (sanayici, tacir, esnaf, çiftçi) ile belediye arasındaki iletişimi yüz yüze olacak şekilde yeniden düzenlerdim.

 

 1. Şehirde üretilen tarım ürünleri için fiyat istikrarını koruma amacıyla “ürün borsaları” kurulmasını sağlardım. Üreticinin fiyat beklentisine bağlı olan kaderini bilimsel bir yöntemle çözerdim.

 

 1. Mültecilerin şehrimizde ileriki yıllarda “getto” benzeri yerleşim alanlarına dönüşecek kümelenmelerini engellerdim.

 

 1. Çark Deresinin su miktarını ve debisini arttırıp, şehir içi taşımacılık faaliyetleri başlatırdım.

 

 1. AVM ve günlük açık pazarların şehrin ticaret hayatına yaptığı uzun dönem tahribatı azaltmak için bu organizasyonların etkinliğini azaltırdım.

 

 1. OSB’lerdeki işletmeleri, teknoloji yoğun üretim yapan, marka üreten ve ithalata muhtaç olmadan üretebilen tesisler haline gelmesi için desteklerdim.

 

 1. Şehrimde CNR veya Tüyap benzeri ulusal ve uluslararası kongre, fuar organizasyonları yapar, yılın belli tarihlerinde yüzbinlerce insanı şehre getirirdim.

 

 1. Şehrin sanatçılarına kendilerini ifade edebilecekleri imkanlar sunardım. Ulusal düzeyde meşhur Sakaryalı romancılar, şairler, sinemacılar yetişmesi için onları desteklerdim.

 

 1. Şehrin spor kulüplerinde (eskiden olduğu gibi) ulusal düzeyde başarı gösterecek sporcular yetişmesini sağlardım.

 

 


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI