19 Ekim 2018

Ömer ALİKILIÇ14 Kasım 2017 , Salı

Ömer ALİKILIÇ

Bir rüzgar esiyor ve üşüyorum

Bir rüzgar esiyor ülkemin üstünde, korkuyor, üşüyorum. Bir rüzgar esiyor huzurumun üstünde, korkuyor üşüyorum. Bir rüzgar esiyor birliğimin üstünde, rüzgar öfke getiriyor, ben ise, sabır ile, her tarafa sevgi ekmeye çalışıyorum. Ve bir rüzgar esiyor dinimin üstünde, duaları asker yapıp, tüm dünyaya doğacak islam güneşini bekliyorum.
Bedenim, sürekli otursa da, aklım, düşüncem, gözüm, gönlüm, ülkenin her yerinde, durmadan geziyor işte. Çok kez dedim, çok kez de diyeceğim. Günümüzün insanların içinde, insanlık kalmadi işte. Yüreklerde vicdan kalmadı, sözlerde saygı, özlerde sevgi kalmadı. Kabul edelim ki, modern zamana, batı’nın dayattığı çağdaşlığa, süslenmiş paketin içindeki mediniliğe yenilip, islami, islamlaşmayı unuttuk biz.
Ne kadar hisseden var bilemiyorum ama, gerçekten de, esen bir rüzgar var ülkenin ve hatta dünyanın üstünde. Bu rüzgar, yavaş yavaş kara bulutlar getiriyor üstümüze. Bir fırtına büyütüyor bu rüzgar gizliden gizliye. Kara bulutlardan, ufak tefek, kin yağmaya başlıyor. Ufak tefek, huzuru öldüren zehir taneleri, bir tutam güvensizlik, dile, bir kaç ‘’acaba’’ yağmaya başlıyor. Bir yandan da, bu rüzgar, unutkanlık getiriyor, bizler de her şeyi birer birer unutuyoruz. Dünü unuttuğumuz için, bugünü tam olarak anlamıyoruz.
Evet, 15 temmuz 2016 tarihinde, işgal girişin atlatan Türkiye’de, her zerremi üşüten, bir rüzgar esiyor. O zifiri karanlık geceyi, aydınlık sabaha çıkaran, o şerefli destanı yazan, bu şerefli millete, bir şeyler oldu son günlerde. Şeytan, isyan üflemeye çalışıyor. Öfke, kin, nefret ve en önemlisi, şükürsüzlük üflemeye çalışıyor.
Her zaman olduğu gibi, şeytan, görevini, muazzam bir şekilde yerine getiriyor. Hiç bir zaman uslu durmuyor. Pes etmiyor, hiç bir zaman susmuyor. Şeytan, “zam’’ diyor. şeytan, “her şey çok pahalı’’ diyor. Şeytan, “bu ülkede diktatör var. Her şey, bir kişinin istediğine göre oluyor’’ diyor. Şeytan bu, hali ile, görevini yapıyor. Ancak benim üzüldüğüm, aklımın almadığı, 15 Temmuz gecesi, kanı ile, canı ile bir şeytanı yere seren, hatta daha doğrusu, Cumhuriyet tarihinde, FETÖ’yü değil, Amerika’yı yere seren bu millete, bir şey olmuş olması lazım ki, o şeytan’ın söylediklerini, son zamanlarda milletin dilinde görüyorum.
Evet, son derece farkındayım. Türkiye’de yaşayan insanları sıkan, bütün sabırları zorlayan, adım adım isyana, öfkeye sevk eden, doktoru, memuru öğretmeni, vatandaşı, çoluk çocuğu, sıkan bir el var. Ve bu el, 15 Temmuz’un devamını hayal ediyor. Bu el, hiç bir zaman yorulmuyor, tükenmiyor ve yılmıyor. Ancak bu el, destan yazmış bu milleti, yıldırmaya çalışıyor. Ve en acısı da, bu el, bu millete, “keşke darbe olsaydı’’ dedirtmek istiyor.
Ülkem, zor zamandan geçirin. Düşman, İslami dünyadan silmek için, Türkiye’yi susturmak istiyor. Ayağa kalkan Türkiye’yi, bu sefer, milleti ile vurmayı planlanıyor. yani, ülkemin üstünde, bir rüzgar esiyor, korkuyor ve üşüyorum.  


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI