22 Temmuz 2019

Ömer ALİKILIÇ21 Ağustos 2018 , Salı

Ömer ALİKILIÇ

Birikmeye mola gerek

Öncelikle, tüm İslam Aleminin, Kurban Bayramını Mübarekleyerek başlıyorum yazıma. Takip edenler bilir. Kişisel olarak, çok sıkıntIlI, çok çetin bir imtihan süreci geçirdim. Gerçi, hayatIn her günü imtihandır. Ama bu kış yaşadığım imtihan, canımı çok yaktı. Canım çok yandığı için, çok isyan ettim. Çok isyan ettiğim için, çok günaha girdim. Çok günaha girdiğim için de, kirlendim, çamura battım ve çok ama çok yoruldum.
Evet, kişisel hayatım zordu. Ama ülkem, benden daha beterdi. Ülke ve Türk Milleti olarak, son derece yoğun, son derece gergin, kritik, stresi bol, gürültüsü bol ve son derece zor bir yıl yaşadık. Millet olarak, çok düşündük, çok konuştuk, çok fazla öfkelenip, çok fazla kavga ettik biz. Yaklaşık iki yıl boyunca, mutlu olduğumuz, onur, gurur ve şeref duyduğumuz zamanlar da oldu, acı çektiğimiz, korktuğumuz, birlik ve beraberliğimizin canı yandığı zamanlar da. Örneğin, adına ‘’Zeytin Dalı’’ dediğimiz, zaferler de gördük biz, adında, ‘’Millet’’ denilen, ihanet ittifakları da…
Yaşayıp, maziye gönderdiğimiz bu iki yılın içinde, neler görüp, neler duymadı ki bu millet? 15 Temmuz Gecesi, tanklara selam verip, darbeci askere, ‘’kolay gelsin’’ dileklerini iletip, belediye başkanının evine sığınan siyasetçi de gördü, şehitlerin kemiklerini sızlatan, gazilerin canını acıtan, ‘’kontrollü darbe’’ sözünü de duydu. Asker, afrinde cephede terörist ile mücadele ederken, ‘’savaşa hayır’’ gibi, teröriste güç veren sözler de duydu, hedef sorulduğu zaman, ‘’Kızılelma‘’ diyen, o koca yüreği de gördü.
Dedim ya, çok şey görüp, çok şey duyduk biz. Bu millet, Suriye’ye huzur inşa eden, Türk Askerinin tarih yazışını yeniden izledi. Bu millet, askerimiz Afrin’de Amerika ile çarpışıyor iken, ‘’Afrin’e girmeyin’’ diyip, düşmana güç veren sözleri de duydu, kahraman paşanın, apoletini sökme vaadi ile batıya göz kırpan Amerikan mallarını da gördü.
Doğruyu söylemek gerekirse, bu aziz Millet, haketmediği çok şey de yaşadı. Bu millet, 15 Temmuz gecesini haketmedi mesela. FETÖ’yü haketmedi. FETÖ ağzı ile konuşan siyasetçileri haketmiyor. Adnan Oktar’ı, çocuk tacizlerini, bu olayların, islama bağlanmasını haketmiyor. Evet bu millet, hiç bir şekilde haketmiyor olsa da, bu iki yıl içinde, son olarak Amerika’nın yaptırım baskısı ile, sabırın sınıri zorlayan çok büyük imtihan yaşadı.
Benim gibi, ülke de, Millet te, ne yazık ki çok yoruldu. Ve bu Millet, bu yorgunluğu, asla ama asla haketmiyordu. Ancak artık, takvim yaz, hatta sonbahar mevsimini gösteriyor. Bulutsuz masmavi gökyüzünün son demleri, deli gibi bir huzur veriyor yüreğe. Mutluluk veriyor, neşe veriyor ve sararıp düşen yapraklar, yüreği şiire davet ediyor.
Bu yüzden, tam da bu yüzden, romantik gecenin, en sessiz yerinden haykıran bir şiir çalmak, bir çocuk sesinde kendimi kaybetmek, bir romanın veya melodinin içine dalıp, gerçek dünyadan adımı adım uzaklaşmak ve en önemlisi yenilenip, uzun uzun düşünmek için, ‘’birikmeye mola gerek’’ diyorum.
25 Eylül’de görüşmek üzere, hayırlı bayramlar Türkiye 


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI