16 Ekim 2018

Mustafa KAYA3 Ocak 2018 , Çarşamba

Mustafa KAYA

Bize kim namaz kıldıracak?

Bu şikayet Akyazı’dan geldi. Akyazı’ya bağlı Kuzuluk Şose Mahallesi Merkez Camii imamlığına atanan Tarık Kada’nın askerliğini yapmak üzere görevden ayrılmasıyla cami imamsız kaldı. Cami cemaati şimdi yetkililere seslenerek, “Bize kim namaz kıldıracak” diye soruyor.
Yaptıkları araştırma sonucunda Tarık Kada’nın sözleşmeli personel olduğunu ve atamasının da Diyanet İşleri Başkanlığından direkt olarak yapıldığını öğrendiklerini söyleyen Kuzuluk Şose Mahallesi Merkez Camii cemaati, “Derdimizi anlatacak merci bulamıyoruz diyerek” tepkilerini dile getiriyorlar.
Merkez Camii Derneği Başkanı Mustafa Gürsoy, camilerine atanan din görevlisinin eşyalarını getirip lojmana koyduğunu, iki ay görev yaptıktan sonra, “Ben askere gidiyorum” diyerek camilerinden ayrıldığını belirterek, “Dernek yönetimi ve cami cemaati olarak hocamızın bu açıklaması karşısında bir anda şoke olduk ve birden imamsız kaldık. Bende yanıma yönetim kurulundaki arkadaşlarımı alarak önce ilçe müftümüze, burada bir sonuç alamayınca da İl Müftülüğümüze gittik ve sorunumuzu aktardık. Üzülerek ifade etmeliyim ki, sorunumuza çare bulamadık” dedi.
Dernek Başkanı Gürsoy, “İlçemiz Müftüsü Sayın İzzet Şener, görevli hocamızın askere gidişi nedeniyle yine mahallemizde görev yapmakta olan bazı din görevlilerini görevlendirdiğini ifade etti ama görevlendirilenlerden birinin yıllık izinde diğerinin de rahatsızlığı nedeniyle raporlu olması yüzünden görev yapamıyor olması bizi zor durumda bıraktı.
Mahallemiz sakinlerinden emekli belediye imamı Mustafa Kurukuz da olmasa bize vakit namazları kıldıracak imam bulmakta zorlanacaktık. Allah kendisinden razı olsun müsait zamanlarında gelip bize namaz kıldırıyor. Kendisine bu özverisinden ötürü teşekkür ediyoruz. Camimiz Kuzuluk mahallemizin merkez camisidir. Ana yol kenarında olması nedeniyle de her zaman misafir cemaatimiz oluyor. Buna kendi cemaatimizi da eklediğimizde camimize gelen cemaat maalesef hocamız olmadığı için veya o anda namaz kıldıracak konumda cemaat olmayınca kendi kendilerine namaz kılıp camiden çıkıp giriyorlar. Bu duruma çare bulunmasını yetkililerimizden istiyor ve de bekliyoruz” dedi.
Evet mahalle sakinlerinin imam talebinin değerlendirileceğini umuyoruz.++++++++++

Çark Caddesi’ne akan pis sular

Adapazarı Çark Caddesi esnafından geldi fotoğraflar. Hepsini yayınlamamızı çünkü birden fazla sorunları olduğunu ifade ettiler.
Esnaf, “Adapazarı’nın en gözde yeri maalesef ilgisizlik nedeniyle yok oluyor. Şu caddenin altyapı sorunu bir türlü çözülemedi. Rögar kapaklarından maalesef çevreye lağım akıyor. Bazı gıdayla ilgilenen esnafımız da yağlarını ve pis sularını rögara atıyor.
Çevreye yayına pis koku nedeniyle neredeyse artık dükkanımızda gerçekten sinek avlayacağız. Bu güzelim cadde kimsenin umurunda değil. Kime söylediysek çözüm alamadık.
Bir ara bölgemiz köpüklü sularla yıkanıyordu ama artık o da pek olmuyor. İnsanlar bu kirli sulara basarak yürüyorlar. Allah korusun başlarına bir şey gelse kim hesabını verecek.
Size attığım fotoları ne olur tamamını yayınlayın. Buraya yapılacak pansuman tedaviyle kimsenin sonuç alamayacağı bir gerçek. Artık sorunumuza daha kalıcı sorun bulunmalı.
Caddede bulunan ünlü bir gıda firmasının doğaya bıraktığı çöpleri gelin bir görün. Gerçekten esnaf mağdur oluyor ve dükkanımızda oturup bekliyoruz” dedi.
Evet okurun tepkisi haklı. Sanırım SASKİ ve Adapazarı Belediyesi soruna ortak bir çözüm bulurlar. 


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI