15 Ekim 2018

Sezai MATUR30 Kasım 2017 , Perşembe

Sezai MATUR

Bu şahsı üniversitede zorla mı tutuyorsunuz?

Bünyamin Bezci Hocanın Sakarya’yı aşağılayan paylaşımlarına tepkiler dün de dinmedi.
Ancak Sakarya Üniversitesi’nden hiçbir açıklama yapılmadı.
Bu şehrin insanını, bu şehrin değerlerini, kahramanlarını, bu şehrin kahramanlarını aşağılayan, bu şehre sahte şehir benzetmesini yapan Bünyamin Bezci anlaşılan Sakarya Üniversitesi yönetimi tarafından korunuyor.
Sakarya Üniversitesi yönetimi de bu sessizliğiyle onun söylemlerine ortak oluyor.
Dün Bezci’nin sosyal medyadaki ilk paylaşımına verilen cevaplara baktım.
Gerçekten halk tepkili.
Ve onlardan biri, Bilal Ballıkaya “Bu şahsı üniversitemizde zorla mı tutuyoruz da durduk yere bu şehre ve sakinlerine hakaret ediyor Sayın Rektörüm” diye sordu.
Gerçekten ben de merak ediyorum ve soruyorum
Bu şahsı üniversitede zorla mı tutuyorsunuz Sayın Rektör?
Bakın Sakarya halkı Bezci Hoca’ya neler söylüyor?

Ali Koç: Kimse Sakarya'yı övsün demiyoruz ama beyefendinin ekmek yediği şehre ''sahte şehir'' demesine çok bozuldum. Sahte şehir çirkin bir benzetme olmuş.

H.Emre Tüfekçioğlu: Sizin Sakarya’dan yediğiniz her lokma haramdır, siz ne zaman otorite oldunuz birçok yönüyle Ve duruşuyla örnek olmuş, Ülkenin çimento illerinden biri olan tarihi bir şehre ve kültürel yapısına dil uzatıyorsunuz? Siz nasıl bir aymazsınız ? Yol orda beyefendi sahte şehirde ne işiniz var?

Mehmet Ünal Demirel: Şimdi sen diyorsun ki Sakarya geçmişini inkar et öylemi? Şimdi biz geçmiş tarihimizi efendiliğimizi sizi dinler inkar edersek siz bu şehirde nasıl bir yaşam arzu ettiğinizi öğrenmek isteriz. Yine de bu şehrin insanı insandır size bir doktor yardımı sunar.

Gasteci kız : Sakarya, insanın aynasıdır.  Bünyamin Bey . Kendisini yansıtır. Madem bakış açınız bu kadar dar, şehrimizi terkedin de daha fazla kirletmeyin.

Semtin Abisi: Bunu yazan d.nun  biyosunda Sakarya yazması işin ironik tarafı. Tarihi yüzlerce yıllık bir şehre böyle bir yorum yapmak hadsizliktir. Haddinizi bilin.

Hasan Bilin: Biz Sakarya'da biz bize çok mutluyduk taki sizin gibiler gelinceye kadar burada durmak çalışmak zorunda değilsiniz

Kaan Yiğit: Sakarya'nın ekmeğini yiyip, havasını soluyup da Sakarya’yı, Sakaryalı’yı, Sakaryaspor’u ve tarihimizi bu kadar basite indirgeyen, değersiz gören hiçbir mesnedi olmayan bu talihsiz açıklamanızı şiddetle kınıyoruz.

Umut: Bizim yıldızımız sizin köyünüzden görünmüyor olabilir...

Berkay Kansu Kanur: Sakarya şehri senin gibi insanları sakin kalarak bu şehirde barındırıyorsa gerçekten kahraman bir şehirdir. He bu arada 3. Lig takımı dediğin şehrin takımını mazisini bir araştır. Bilmediğin için sana cahil demiyorum ama araştırmadığın için cahilsin.

Sakarya Cumhuriyeti: Sorsak ben bilmem kim, bilmem kim, şurada görevliyim diye sayarsın, çünkü ezberlemişsindir! Ama görevli olduğun yeri araştırmazsın! Sonrada boş boş konuşursun!

Rıdvan Akgül: Boş konuşuyorsun

Fatih Şenol: Şehrin yerlisi manavlar adına şahsınızı kınıyorum.

Enes K: Sakaryayı kendine merdiven olarak kullanıp reklam yapmaya kalkma merdiven çöker altında kalırsın !

MÇarktan: Biraz kaba bi tarif olacak ama beğenmiyorsanız … olup gidebilirsiniz hafız..

Fatih Utku: Yazık sana ne yaptı Sakaryalılar

Umut: Unvanınıza bakarsak teoride bir yerlerdesiniz ama sahada sıfır olduğunuz kesin. Bir gün denk gelelim Sakarya'yı konuşalım, gezelim, görelim belli ki bihabersiniz.

Native Lakhota: Kelime yaptığın şehrin üniversitesinden ekmek paranı kazanıyorsun, sonra kalkıp şehir kötülüyorsun. Beğenmiyorsan çıkışlar gişelerden dayı, boş yapma.

Emel Pınar: Sen şimdiye kadar bunlarımı görebildin SAKARYA'MDA. Değil SAKARYA'M için, Türk toprakları üzerinde bulunan hiçbir şehrim için böyle şeyler yazamazsın, haddini bil, terket orayı. (ben sevdiğimi kesme işareti ile bile ayırıyorum) kıymet bilin kıymet.

BakkalRecep: Ne anlatiyunn

Erdal: Sizin gibiler geldiğinden beri böyle Sakarya... Bir adım ileri gidemiyoruz. İstifada bir hizmettir kimse kimseyi zorla tutmuyor. Perspektifiniz bu şehre fazla, durmayın yol alın.

Kerem: Çiçek: Sakarya'nın kimliğini gelecekle kurabilmek için neler yaptınız, danışmanlığını yaptığınız SBB başkanına ne gibi tavsiyelerde bulundunuz.

Bilal BALIKLIKAYA:  D-100 'e oldukça yakınsın. Bu şehirle sıkıntın varsa ne yapacağını biliyorsun, aşağıda açıkça söylemişler. S…ğa lüzum yok.

Bilal BALIKLIKAYA: Bu şahsı üniversitemizde zorla mı tutuyoruz da durduk yere bu şehre ve sakinlerine hakaret ediyor Sayın Rektörüm

Zeynep Bostancı: Danışmanlığını yitirmiş, üniversite hocası olmakla övünüp bir de buna kaymak diyenlere sözde ayar vermiş biri mi demiş bunları? Yazık! Diaspora araştırmalarını da danışmanlığı da pekala başka şehirlerde yapabilirsiniz. SAÜ'nün de Sakarya'nın da sizin gibi bir hocaya ihtiyacı yok!

Feyza: Çok merak ediyorum doğup ekmek yediğiniz topraklara sahte diyecek kadar nasıl …siz oldunuz.

Emel Pınar: Perspektifi olmayan senin gibiler bence senin gibi diplomalılar olmamalı bence gereksizsiniz çünkü. Zihniyet buysa kafa mermer bi de müdür olacaksın yakışmıyorsunuz olduğunuz yerlere…Emeklilik gelmiş sizin

Davutbekar: Kesinlikle ama kesinlikle söylenecek çok kelime , cümle ve söz var ama değmez. Konuştuğun kadar ş… olsaydın hislerin; ş… iki paralık etmezdi seçimlerin de aynı şekilde. Ne dersen de SAKARYA 'YI bilen bilir bilmeyeninde keyfi bilir.


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

GAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI