21 Ekim 2018

Mustafa KAYA8 Ocak 2018 , Pazartesi

Mustafa KAYA

Cami önünden hasta topluyorlar

Gazetemizi arayan bir okurumuz, özel sağlık kuruluşlarının reklam çalışmalarını eleştirdi. Bir işi için Cuma günü Kaynarca’ya gittiğini ifade eden okurumuz, “Önce işlerimi hallettim. Uğrayacağım yerleri tamamladım ve namaza yetiştim. Kaynarca’da Cuma Namazı çıkışında bir özel göz merkezinin vatandaşa broşür dağıttığını gördüm.
İlk başta çok anlam veremesem de broşür dağıtımının normal olduğunu düşündüm. Ancak camiden çıkan vatandaşlara Kaynarca’dan servisleri olduğunu açıklayarak vatandaşları kendi merkezlerine yönlendirmelerine çok kızdım. Resmen cami önlerinden hasta toplamaya çalışıyorlardı. Sakarya’nın en iyisi olduklarını iddia ederek, her yaşta insanın muhakkak yılda bir kez muhakkak göz doktoruna gitmesi gerektiğini ifade ediyorlardı. Bu yapılan hareket bana hiç etik gelmedi.
Servis araçlarının kalkış yeri ve saatleri tarif edilerek, özellikle yaşlı insanlar hedef alınıyordu. Onlara katarakt dahil pek çok sıkıntıları olabileceği söylenerek, her türlü göz muayenesi için davetler yapılıyordu. O an gördüğüm manzaraya gerçekten üzüldüm.
Sağlık İl Müdürlüğü uyuyor mu? Özel sağlık merkezlerinin denetimini kimler yapıyor. Bir an önce bence bu işe bir son verilmesi gerekiyor. Her isteyen istediği gibi yaparsa bunun önünü kimse alamaz” dedi.
Biz de okurumuzun şikayetini yetkililere iletelim.

+++++++++++++

Korucuk’ta yol yapılacak

Korucuk’ta ikamet eden vatandaşlar, yollarla ilgili yaşadıkları sıkıntılarının çözümü konusunda gösterdiği duyarlılık nedeniyle SASKİ’ye teşekkür etmemizi istediler. Mikro blog sitesi Twitter üzerinden Büyükşehir Belediyesi’ne seslenen okurumuz, “Sayın başkanım Korucuk 1726 Ada yolları ile de bir ilgilenseniz” diye yazmıştı.
Bazı sosyal medya kullanıcıları da Korucuk Mahalle Muhtarı’nın konuyla ilgilenmediğini ifade ederek şikayetlerini aktarmıştı. SASKİ, okura yanıt vererek en kısa sürede yolun asfaltlanacağı müjdesini vermiş. Biz de SASKİ yetkililerine teşekkür edelim.+++++++++

Milletvekilleri çocuğunu acaba
Doğumevi Acil’e götürür müydü?


Gazetemizin Whatsapp İhbar Hattı’na ulaşan bir okurumuz, Doğumevi Çocuk Acil’deki sıkıntıları paylaşmış. Okurumuzun yazdıklarını bir süzgeçten geçirdikten sonra sizinle paylaşacağım. İşte okurumuzun yazdıkları:
Evladım Cuma akşamı hastalandığı için kaptığımız gibi aldık ve Doğumevil Acil’e götürdük. Sıra numarası aldığımızda inanılmaz bir hasta yoğunluğu vardı. Sıramızı beklerken, çocuğum daha da ateşlendi. İçeriye girip çocuğun gitgide ateşlendiğini söyledim ancak beklemem gerektiğini ve tüm anne babaların çocuğunun değerli olduğunu söyledi.
Bu sırada etrafımdaki ailelere baktım. Gerçekten herkes büyük bir mağduriyet yaşıyordu. Acildeki doktorlar ne yaparlarsa yapsınlar hastalara yetişmeleri çok zor.
Bir saatten fazla bekledikten sonra sıra geldi. Çocuğa bakan doktor hemen serum takılması ve iğne vurulmasını söyledi. Ancak beni üzen nokta ise müşahede bekleyen çocukların durumu oldu. Gerçekten çocuklar yan yana serum takılıyorlardı. Hijyen kurallarına da uyulmadığını gördüm.
Cep telefonumla fotoğraf çekmek istediğimde ise güvenlik görevlisi geldi ve yasak olduğunu söyledi. Ben de ısrar etmedi. Fotoğrafı çekebilseydim milletvekillerine gösterecektim. Yıllardan beri bir Doğumevi inşaatı bitmedi. Hoş bitse de ne olur asıl sıkıntı doktor sayısının azlığında.
Çocuk biraz kendine geldiğinde ise doktor eve gönderdi. Sadece benimkine değil tüm hasta çocuklarına çok üzülmüştüm.
Benim merak ettiğim milletvekilleri ve şehrin yöneticileri çocukları rahatsızlansa Çocuk Acil’e götürürler miydi? Benimkisi sadece bir merak ama cidden çok merak ediyorum.
++++++++++++++


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI