15 Ağustos 2018

Şerif SARI9 Mayıs 2018 , Çarşamba

Şerif SARI

Cevat Ayhan’a rahmet diliyorum


Bazı insanlar vardır, yaşamları boyunca toplumda davranış ve söylemleriyle kendi saygınlıklarını inşa ederler. 
Tanıdığım bu insanlardan biride dün Hakk’a yürüyen, geriye doğru baktığımızda herkesin, Sakarya’nın Milletvekili diyebildiği Merhum Cevat Ayhan’dı.
Bu insan ilk önce şimdiki bazı vekillere örnek olacak davranışlarıyla toplumda her kesim tarafından seviliyordu.
Bunun sırrı neydi?
Bunun sırrı, zıt fikirlere sahip olsa da insanları samimiyetle dinleyip, varsa sorunları çözmeye çalışması ve verdiği sözleri yerine getirmesiydi.
Merhum Cevat Ayhan’ın bu davranışları kendisini, taraflı tarafsız herkesin milletvekili yaparak, Türk siyasi hayatının ve Sakarya’nın unutulmazları arasına sokmuştur.
Sn. Ayhan’ın, başta ailesi olmak üzere yakınlarına, sevenlerine ve Sakarya’ya başsağlığı diliyorum.Yöneticilik sadece makam temsiliyetinden ibaret midir?

Siyasetçilerin davranışları duyarlı insanların ve toplumun takibi altındadır.
Bu takip aynı zamanda siyasette başlıca kural olan “Söz borçtur, verdiğiniz sözü yerine getiriniz ve yapamayacağınız işi vaat etmeyiniz” sözlerinin toplumda izlenmesidir.
Geçtiğimiz hafta “Türkiye Büyük Millet Meclisinde” yükseköğretimle ilgili bir düzenleme geçti.
Sakarya’yı da yakından ilgilendiren bu düzenleme neticesinde ilimizde ikinci üniversite kurulmasının önü açıldı.
Yapılan düzenlemeyle Karasu ilçemizde 4 yıllık su ürünleri fakültesi kurulması sağlandı.Kocaali’de milleti yıllardır aldatanlar var!..

Geçtiğimiz hafta köşemde kısmen değinmiştim.
Ancak son gelişmeler nedeniyle tekrar bu konuya değinmek gerekti.
İlimizin merkez ilçesi dâhil 16 ilçesi var.
Bu ilçelerin sadece birinde üniversite, yüksek eğitim veren ya da meslek yüksekokulu diyebileceğimiz eğitim kurumumuz yok.
Hatta bazı ilçelerimizde ikili eğitim, gece ve gündüz eğitim veren ve binlerce öğrenciye barınma ve sosyal yapılarıyla hizmet veren yurtlarında olduğu biliniyor.
Kocaali ilçesi bu anlamada “beceriksiz ve sözünde duramayan” siyasetçilerin tam anlamıyla kurbanı olmuş durumda.

1987 Kocaali ilçe oldu.
1987 tarihten günümüze Kocaali’de üniversite konusu siyasilerin dilinden düşmedi.
En son bir dernek kurularak bu konuda kamuoyu oluşturulmaya başlandı.
Oluşan kamuoyunun önünde duramayan siyasiler mecburen harekete geçtirler. 8 Temmuz 2013 yılında SAÜ’ye bağlı Kocaali Meslek Yüksek Okulunun (MYO) temeli büyük bir törenle atıldı.
Törende yapılan konuşmalar teşekkürler vs. herkes mutlu mesut.
Ancak iş icraata gelince 1987 tarihinden günümüze kocaman bir sıfır ortaya konmuş durumda.
5 yıl önce temeli atılan MYO binası üzerinde bugün resmen otlar çıkmış.
Yani MYO binası “açık besi” yapılması muhtemel bir duruma bürünmüş.
Bu binanın bu hala gelmesinin en büyük nedeni, kendisi de Kocaali Bezirgân köyünden olan, dönün milletvekili, bugünün bakan yardımcısı Sn. Hasan Ali Çelik’tir.
Çünkü kendisi her seçim arifesinde ilçeye gelerek “üniversite binası’nın bitirilmesi için kaynak sorununu çözeceğini sözünü” topluma, Kocaali sokak ve meydanlarında, genelde “yerel ve genel seçimler arifesinde kendisi veya kendi adına konuşanlar tarafından halka söz” vermiştir.
Karasu ilçemizde var olan MYO’nun yanı sıra, 4 yıllık su ürünleri fakültesinin kurulması, yıllardır Kocaali halkını, milletini aldatanlara, seçim arifesinde ne ifade eder bilemiyorum. Ama ortada 16 ilçe içerisinde patlayan kocaman bir balon var!.
Yöneticilik sadece makamları temsilden, kartvizitten ibaret olmadığını biliyoruz.
Makamları temsil edenlerin ve dürüst siyasilerin topluma verdikleri sözlerin arkasında durduklarını, gereğini yerine getirdiklerini “Merhum Cevat Ayhan” örneğinde olduğu gibi çok iyi biliyoruz.

 

 


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

GAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI