15 Ağustos 2018

Şerif SARI18 Nisan 2018 , Çarşamba

Şerif SARI

CHP görevini ne kadar yapıyor? 


CHP il örgütü, tüm ülkede eş zamanlı başlatılan “OHAL değil, DEMOKRASİ istiyoruz” eylemini Sakarya’da da hayata geçirdi.

Yapılan eylemin gerekliliği hakkında ülkede farklı sesler ve görüşler duyulmaya başlandı.

Bu sesler farklı sesler olsa da, yıllardır alışık olduğumuz ve daima aynı notadan ezberlenmiş bir tonla sesleniyorlar.  

Ülkenin beka sorununu “ana nota ve ses” olarak iktidarlar ve iktidar işletmeleri gruplar tarafından yıllardır topluma dinletiliyor.

Siyaset sorun üretme değil, sorun çözme sanatı olarak ifade ediliyor ve biliniyor..

Ancak ne hikmetse, ” İnsanlığın bugün için deneyimleyerek en kabul edilebilir yöntem olarak bulduğu ve uyguladığı demokrasi sistemi”  ve yönetim tercihi, bu topraklarda bazı siyasiler tarafından zaman zaman sorunun kaynağı olarak gösterilmeye çalışılıyor.

Ülkelerde demokrasiyi herkes için talep eden ve dillendiren partiler ve gruplar, yaşadıkları topluma karşı sorumluklarını yerine getirmekle mükellef oldukları biliniyor.

O nedenle “Sorunların kaynağı, dolayısıyla sorunları çözmesi beklenmeyen siyasilerin” demokrasi dışı “OHAL” gibi yöntemleri tercih etmelerine karşı gösterilmek istenen demokratik tepkiler, toplumlar için hayati değer ve önemdedir.  

Ana muhalefet Partisi CHP’nin ülke genelinde ortaya koyduğu “OHAL değil, DEMOKRASİ istiyoruz” eylemini “Sakarya AKM önünde hayata geçiren ve ülkede herkes için demokrasi talep eden” eylem yöntemlerinin daha da geliştirilerek sürdürülmeli.
OHAL Ülkemizin gündeminden çıkartılması ve yeniden demokratik tahammüller çerçevesinde “hak, hukuk ve adalet mücadelesi yapmak” bir zümre için değil, tüm toplum için üreten, hakça paylaşan ve düşündüğünü korkmadan ifade edebilen insanların yaşadığı bir Türkiye için, “Ekmek, su ve nefes kadar” önemli ve gereklidir.

Bu anlamda CHP tüm ülkede yurttaşlarının hak taleplerinin bayraktarlığını yaparak topluma karşı görevini artırarak sürdürmeli. 

                                                     

*  *  *


Kutuplaşma yerine mutabakat!.

AKP Sakarya Mv. Prof. Dr. Sn. Mustafa İsen partisinin il teşkilatının istişare toplantısında uzun süredir gündemde olan ve parti içinde baş gösteren “kutuplaşmadan şikâyet ederek” mutabakat çağrısı yapmış.

İlk önce şunu tespit edelim.

15 yıldır ülkeyi “gizli, açık, ortaklarıyla birlikte dilediği gibi yöneten” AKP teşkilatında ülkenin bütününde olduğu gibi, ilimizde de parti içi ve belediyeler başta olmak üzere, bazı sorunlar yaşandığı biliniyor.
Bu bilinmiştik üzerine Sn. İsen, doğal olarak durumu kurtarmaya çalışarak, artık gizlenemeyen sorunlar hakkında kamuoyunda, partililerine ve yerel yöneticilerine mutabakat çağrısı, yani uzlaşma çağrısı yapıyor.
Sn. İsen, haklı olarak partisinin yerel yönetimler için istediği “Uzlaşma çağrısını” acaba genel siyaset, dolaysıyla ülkeyi yöneten AKP genel başkanı dahi, ülkeyi yönetenler  için, muhalefet partileri ya da, farklı düşünenlerle, ilişkiler için “Kutuplaşma siyaseti yerine, neden Mutabakat” istemez?. . 


 


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

GAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI