18 Ekim 2018

Şerif SARI3 Ocak 2018 , Çarşamba

Şerif SARI

CHP İl kongresi ardından


Geçtiğimiz hafta il siyasetinde hareketli günler yaşandı. 

Yaşanan hareketliliğin nedeni ülkenin har zaman “demokrasi bayraktarlığını” yapan Cumhuriyet Halk Partisinin olağan il kongresini gerçekleştirmesiydi.  

Bu satırların sahibi dâhil partiye gönül vermiş herkesin tek dileği vardı, CHP’nin ülkede ve ilde daha da başarılı olması için yani, iktidar olması için bir şeyler yapması gerektiğiydi.

Ve bunun yöntemini bazı kişiler kendi içlerinde sessiz düşünür ve tartışırken, benimde dâhil olduğum bazı kişiler başarı için yöntemler üzerine düşüncelerini farklı mecralarda ve kongrelerde kendilerini sesli ifade etmeyi tercih ediyorlar.

Bu konularda düşüncelerini paylaşan aklı başında kimse, gönül verdiği ya da inandığı partisinin kötü yönetilmesi, dolaysıyla başarısız olmasını istemiyordu. 

Ancak olağandır ki bunun yöntemleri üzerinde farklı düşünüyorlardı.  

Farklı düşünenlerden biride bendim. 
Kendimi bildim bileli bu partinin içindeyim.
Zaman zaman eleştirsem de bilgim ve imkânlarım ölçüsünde her zaman, “kişilerin değil” partinin başarılı olmasını isterim.
Çünkü ülkeme ve halkıma hizmet etmenin en önemli yolu iktidara gelmektir.

Cumartesi günü kongrede yaptığım konuşmam üzerine bazı partililerin tepki göstermesini olağan karşılıyorum. 

Çünkü şiddet içermediği ve şiddet çağrısı yapmadığı sürece ifade özgürlüğüne her şartta saygı gösterilmesi gereken temel bir insan hakkı olduğuna inanıyorum. 

Yaptığım konuşmada yeni seçilen CHP İl Başkanı Erdoğan Isır’ı, nede bir başka kişiyi hedef alıyordum. 
Sadece Ayça Taşkent ve yönetimine karşı gruplaşarak il başkanlığı için girdikleri mücadelenin yöntemlerinin yanlışlığı üzerine bir partili olarak, CHP il başkanlığına aday olan kişiler hakkında görüşlerimi paylaşıyordum. 
Gerektiğinde bundan sonrada “adı ve unvanı her ne olursa olsun” her konuda olduğu gibi partim konusunda da görüşlerimi paylaşmaya devam edeceğimin. Ayça Taşkent aynı hataları tekrarlar mı?

Artık Sakarya CHP’de yeni bir ekip görevde.
Kongrede delegelerin iradesiyle göreve gelen Isır, bazı açıklamalarında aksini iddia etse de geçmişte parti bütünlüğü adına önemli hatalar yaptı.

Bu hataların başında Ayça Taşkent yönetimindeki CHP il yönetimine ve il örgütünün yaptığı çalışmalara parti şemsiyesi altında destek vermemeyi tercih etti.
Bunun nedenleri ne olursa olsun parti adına doğru olmamıştır. Kamuoyunda ve parti tabanına doğru mesaj verilememiştir.
Partinin her kademesinde görev alan, son 3 yıldır il başkanlığı yapan Ayça Taşkent bu basit ama parti ye zarar veren hataları yapmayacak tecrübeye sahip olduğunu biliyorum. 

Ülkenin ve Sakarya’nın CHP’ye ihtiyacı var. 
Onun için ilde kimse kişisel hesaplarla CHP’de siyaset yapmamalı. 
Asıl olan Ülkeye, Halka ve partiye hizmettir. 
Bunun yolu da iktidar olmaktan geçiyor.  
İktidar olmanın yolu ’da parti bütünlüğü içerisinde hareket etmekten geçmektedir. 

Artık tüm sorumluk Erdoğan Isır ve onu kongre süresince destekleyen kişi ve seçilen yönetimindedir. 

 


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI