16 Ekim 2018

Zihni AÇBA4 Ağustos 2014 , Pazartesi

Zihni AÇBA

ESKİ- FARKLI- BAĞIMSIZ VEYA HER NE İSENİZ…

 Oldum olası biraz cimri ve kıskancımdır Ülkücü kimlik konusunda. Özellikle 1980 sonrası öyle her önüne gelenin bu kimliğin önüne veya arkasına bir takım ulamalar yaparak, dolandıkları yerlerde kendilerine yer edinmeye çalışmaları, hep midemi bulandırmıştır. Geçmişteki hayatının bir gününde bile “Ben Ülkücüyüm” diyebilmiş birini, sadece o bir günün hatırına her ne olursa olsun incitmekten, kırmaktan imtina ederim. Sadece o bir günün hatırına ona olan gönül muhabbetimi muhafaza etmeye çalışırım. Ancak; yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik olarak, son günlerde boy gösteren yeni tür bir dönmelik, 1980 li yıllardan bu yana bulanan midemin bir noktada kabarmasına yol açtı. Biraz hafıza tazeleyelim istedim.
1980 Darbesinin ardından birçok mensubu haksız ve asılsız ithamlarla ceza evlerine doldurulan bu camiadan vebalı gibi uzak durmaya çalışan bir takım tiplerin, her ne hikmetse ANAP iktidarları döneminde “Eski Ülkücü” kimliğiyle bu camianın desteğini arkasında göstererek, paye kapmaya çalıştıklarına şahit olduk. Herhangi bir devlet dairesinde koltuk kapınca kapısına gelenlere; “Ben de eski Ülkücüyüm haa!” diye efelenen yalamalardan midemiz bulandı yıllarca. Resmi makamlardan aldıkları icazetle mafyacılık oynayan, barlarda- pavyonlarda “Ben eski Ülkücüyüm lann!” diye naralar atan kolpacılardan midemiz bulandı.
Devran döndü, siyaset arenasında Ülkücü camia yeniden temsil gücü edinmeye başladı. O güne kadar dinledikleri geçmişin hikâyeleriyle bir şeyler yapmak için çırpınan Ocaklı gençleri “Hala mı hayal peşindesiniz. Bırakın bu boş işleri …” diyerek kapılarından geri çeviren ağaların, “Geçmişe dair kahramanlık destanları” anlatarak, ne kadar “Eski ülkücü” olduklarını gösterme gayretlerinden midemiz bulandı. Hele o tiplerin, sokaktaki sıradan vatandaş tarafından “Çok koyu Ülkücü haa!” diye nitelendirilmelerinden midemiz bulandı.
Hareketin lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’i ebediyete uğurladık, “Ne koparırız?” hevesiyle üzerimize çullanan akbabaların, “Türkeş’in talimatıyla görevli gitmiştik…” teranelerini dinlemekten midemiz bulandı. Biraz toparlanır gibi olduğumuzda, çekildikleri köşelerinden fitne kaynatarak “Ülkücüler dışlanıyor” yaygaralarından midemiz bulandı.
Büyük Ortadoğu Projesinin Türkiye ayağındaki önemli adımlarından biri olduğunu düşündüğümüz 12 Eylül 2010 referandumunda zuhur eden “Evet ’ci” tiplerin, düştükleri aymazlıklara şahit olduk midemiz bulandı. Kendilerince kimlik edinip, “Farklı Ülkücülük” adı altında, nereden beslendikleri hâlâ anlaşılamayan bir takım besleme tiplerin, adi röntgencilikten öte bir meziyetlerinin olmadığını gördük, iğrendik.
Bugün geldiğimiz noktada; yine birileri ortaya çıkıp, “Bağımsız Ülkücüler” diye bir platform oluşturmuşlar ve akıllarınca yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, inisiyatif oluşturma çabasındalar. Ben, birey olarak herkesin siyasi tercihine saygı duyarım. Buna, değişik gerekçelerle veya beklentilerle AKP’ye oy vermiş olan vatandaşlarımız da dâhildir. Ancak; bugün gelinen noktada AKP’ye oy vermekte bir beis görmeyen, “Türk Milliyetçiliği ayaklarımızın altındadır” diyebilen Sayın Başbakan’la görüş müşterekliği içerisinde olan birilerinin “Ülkücülük” iddiasında bulunmasını, “Zekâ özrü” dışında hiçbir şeyle izah edemiyorum.
Zira Ülkücülük en özet şekliyle, “Türklük gurur ve şuuru, İslâm ahlâk ve fazileti.” diye ifade edilmiştir. Yani ülkücü; sıkı bir Türk Milliyetçisidir, imanlı ve ihlaslı bir Müslümandır. Yalandan, riyadan ve ikiyüzlülükten beridir. Çünkü bilir ki; Yalan, münafıklığın en belirgin alametlerindendir, Allah’a iman eden yalandan, yalan söze biat eden imandan uzaktır...
Siz Ey Yalancılar! Eski, farklı, bağımsız, koyu veya her ne iseniz, düşün artık bu camianın yakasından. Hangi piyasanın malı iseniz, o piyasayla tarif edin kendinizi. Gerçekten midemiz bulandı yıllardır. Artık kusma noktasına geldik.


Bu yazı toplam 1 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI