18 Ağustos 2018

Ömer EMECAN10 Mart 2018 , Cumartesi

Ömer EMECAN

FETÖ’DEN BERAAT VE MURAT AYBİRDİ

2015 yılının Mayıs Ayı olmalı.
Sakarya- KocaAli Giresunlular Derneğimizin kuruluşu bitti gibi bir şey.
Derneğin Lokal açılışı için, Emniyet’ten izin almak gerekiyor.  Kendisiyle, tam da o süreçte tanıştık.  Boyu posu yerinde, son derece yakışıklı ve beyefendi bir emniyet amiri. Sohbetlerimizden anlıyorum ki, 2006 yılında, Kosova’da, çok kritik bir sınırda, Birleşmiş Milletlerde görev yapmış.
Son derece iyi bir İngilizcesi var.
Yanına ne zaman gitsem, okuduğu bir kitaptan başını kaldırarak: “Hoş geldiniz sayın başkanım” diye karşılıyor beni. Kültürlü insanlarla edilen sohbetlerin keyfi, bir başka oluyor.
Biri hariç, her konuda mutabıkız kendisiyle.
O da “Başkanlık” fikrine katılıyor olması. Derken, ülkeyi meflûç hale getiren 15 Temmuz Hain Darbe girişimini, yutkunamayacağımız bir şekilde gırtlağımızda hissedişimiz. Bir gün sonrasında da duyuyorum ki ‘Bizim Murat’ derdest edilip, içeri alınmış.  Birkaç gün tutuklu kaldıktan sonra, mahkemelere dışarıdan devam etti. Bu süreçte birkaç kez görüştük kendisiyle. 
Beraat edince ilk beni ara, dedim.  Öyle de yaptı. 
02 Mart 2018 Cuma günü, Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan 9. Duruşmasının ardından, beraat ettiğinin Müjdesini verdi bana. 

Abi akşam namazı sonrası, KocaAli’de çay içelim” dedi.
Dediği vakitte, 2 teyzesi ve bayan avukat yeğeniyle birlikte çıkageldiler. Meydan Çay Ocağının önünde, başta Karapelit muhtarı Cemal Yaşar olmak üzere karşıladık kendilerini. 
Anlatılanlardan biri şu: Vaktiyle ülkenin birinde, çok değeri bir devlet memuru varmış. Eline verdikleri bir mektubu, yine üst makamlardan birine götürmesini istemişler. O da götürmüş. Mektupta kendi idam fermanı varmış. Mektubu açan üst düzey yetkili şaşırmış bu işe. Bu adam, dürüst biri olmalı, diye düşünmüş. Ve kendi idam fermanını getiren adama, sen dürüst bir insansın, ben sana göz yumacağım, kaç git buradan, diye fırsat tanımış. Adam kabul etmemiş. Devletim öyle uygun görmüşse doğrudur, idam edin beni, diye cevap vermiş. Akşam olunca, bütün kapıları açık bırakın, şu adam kaçsın gitsin, canını bari kurtarsın, demişler ve öyle de yapılmış. Ama adam gene kaçmamış. Bizim, devlete karşı boynumuz kıldan incedir, deyip duruyormuş. Bakmışlar ki olacak gibi değil, idam fermanını gönderen kuruma tekrardan sormuşlar. Yapılan incelemede, o değerli devlet memurunun idam fermanını düzenleyenlerin, o devlete sızmış hainler olduğu anlaşılmış. Anlattıklarından biri de şu: Murat Aybirdi’nin babası da polis memuru. Bizim Murat tam 1 aylıkken yani doğumunun 30. Günü, 1979 yılında Silivri Kapı Karakolunda şehit edilmiş. Haberi alan babası da yani Murat’ın dedesi de aynı gün kalp krizinden hayatını kaybetmiş. Gelelim üçüncü anlatılana.  Murat Aybirdi, 3 defa terfi sınavına girmiş. Üçünden de 100 üzerinden 100 puan almasına rağmen, katıldığı 3 mülakatta da elenmiş. “Onu eleyen komisyon üyelerinin tamamının, Fetö davasından içeride olduklarını basından öğrendik.” Dediler. Murat’ın, tutuklanıp, beraat etmesinin hikâyesi böyle…  

Şimdi, bilhassa milletvekilimiz Ali İhsan Yavuz’dan istirhamımdır; “Bizde devlete küslük olmaz, her zaman Vatan sağ olsun, deriz” diyen Murat Aybirdi’nin, bir an önce göreve başlamasına yardımcı olun.
NOT:1- Değerli bacanağım Ali Kemal Büyükkaya’ya rahmetler diliyor, ailenin bu büyük acısını gönülden paylaşıyor ve sabırlar diliyorum.  
NOT:2- Kerem ve Kübra Emecan MARAL yeğenlerimin, “Alparslan” adını verdikleri bir oğulları oldu. Çok sevindim. Öpüyorum hepsini. Ömürleri sağlıklı, başarılı, mutlu, uzun ve bereketli olsun. (Ömer EMECAN)


Bu yazı toplam 1 defa okundu.

Sizden Gelenler

Tarih : 10 Mart 2018 , Cumartesi

c.başkanımızı, milletimizi ve ülkemizi ço seven bi

Sn. C. Başkanımızı çok seviyor ve takdir ediyoruz. Bu nedenle de 16 seneden beri ona rey veriyoruz. Hala alternatif olmadığı için yine de vereceğiz. Ancak, C.Başkanımız çok yoruldu. Kolay değil, 16 sene iç ve dış bir çok zorlukla güreşti.Yorulması normal.Başka biri olsa, belki 8 senede yorulurdu. O, 16 sene dayandı. Ama, çok yorulduğu her hal ve tavrından belli.Artık, aldatıldık, yanıldık, bizimde vebalimiz var demek zorunda kalıyor.En son İslami yorum ve hükümlerle ilgili; 14 Asır önceki hükümlerle bugün hükmedilmez demesi de bunu gösteriyor.Yoksa bu lafı söyleyecek bir yapı da değil. Yüzü de eskidi artık. Artık dinlenmeli, önümüzdeki seçimde kendi değil de, uygun göreceği yorulmamış, yıpranmamış, yüzü eskimemiş bir adayı koymalı.Bunu yaparsa, hem kendine hem de ülkeye büyük iyilik yapar.Onu ve ülkemizi çok ama çok sevdiğimiz için böyle düşünüyoruz. Yazarlar olarak, bunu gündem etmeli, c.başkanımız ve ülkemiz için doğru olanı söylemeliyiz. Onu çok sevdiğimizi tekrar ederek. Hem il başkanı Sakarya da atandı, neyin kongresini yapıyoruz, seçilmiş olanı mı seçeceğiz?

UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİHABER GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

GAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI